Domov Mužstvo Za strčenie do rozhodcu si Ronaldo nezahrá päť zápasov

Za strčenie do rozhodcu si Ronaldo nezahrá päť zápasov

Aj keď hráči Realu Madrid vyhrali nad Barcelonou 3:1, po zápase mali určite viacerí zmiešané pocity z výkonu hlavného arbitra. Všetko to vyvrcholilo osem minút pred koncom, keď Ronaldo dostal neoprávnene druhú žltú kartu a musel opustiť ihrisko. Niesol to ťažko a tak do hlavného rozhodcu Ricardo De Burgos Bengoetxeau jemne sotil. Za tento moment si nezahrá päť zápasov. Taký je verdikt Španielskej futbalovej federácie.

Určite máte všetci včerajší zápas pred očami. Ronaldo na ihrisko vybehol v 58. minúte. V 80. minúte strelil nádherný víťazný gól, ktorý oslávil podobný gestom, ako Messi pred štyrmi mesiacmi na Santiago Bernabéu. Zaslúžená žltá karta. Keby však vedel, čo sa udeje o dve minúty neskôr, gólovú oslavu by si zrejme rozmyslel. Je pravda, že druhé žlté napomenutie nemalo byť vôbec udelené, ale Ronaldo každý zápas veľmi prežíva a dôkazom toho bol aj včerajšok. Teraz ho čaká nútená päťzápasová stopka.

Vyhlásenie vydané Španielskou futbalovou federáciou znie:

„Po prvé, hráč Realu Madrid Cristiano Ronaldo bude suspendovaný na jeden zápas kvôli dvom žltým kartám. Prvá mu bola udelená za oslavu gólu, kedy si vyzliekol dres a druhá pre simulovanie. Klubu je udelená pokuta 305€ a hráčovi 800€.“

„Po druhé, Cristianovi Ronaldovi sa udeľuje zákaz nastúpiť na ďalšie štyri zápasy za porušenie článku číslo 96 disciplinárneho poriadku. Klubu sa udeľuje pokuta vo výške 1400€ a hráčovi vo výške 3005€.“

Cristiana Ronalda tak v akcii neuvidíme v odvete španielskeho Superpohára a prvých štyroch zápasoch nového ročníka La Ligy – proti La Coruni, Valencii, Levante a Realu Sociedad.

zdroj: goal.com