Domov Mužstvo Kto z dvojice Rudiger a Alaba zasadne na lavičku po návrate Militaa

Kto z dvojice Rudiger a Alaba zasadne na lavičku po návrate Militaa

Rozhodnutie, kto by mal tvoriť obrannú dvojicu po návrate Militaa na trávnik po zranení môže vyvolať u Ancelottiho bolesť hlavy.

Autor: Patrik98
4 komentáre

V úvodnom ligovom zápase na Estadio San Mamés, ktorý sa odohral 12. augusta, utrpel stredný obranca Realu Madrid, Eder Militao vážne zranenie predného skríženého väzu v ľavom kolene. V zápase ho striedal Antonio Rudiger, ktorý sa aj vďaka zraneniu Militaa stal stabilným členom základnej jedenástky Carla Ancelottiho.

Od náhradníka k stabilnej pozícii v mužstve

Ak sa pozrieme na minutáž, ktorú odohral Rudiger, tak pri jeho meno uvidíme svietiť číslo 1660 minút v 19 zápasoch. Z toho 14 zápasov v La lige, v ktorej vynechal iba jeden zápas pre päť žltých kariet (zápas s Valenciou) . V Lige Majstrov odohral plnú minutáž vo všetkých piatich zápasoch. Rudiger hrá v klube prakticky bez oddychu.

Po zranení Militaa sa Rudiger zhostil pozície lídra zadných radov Los Blancos vskutku výborne. Svedčí o tom aj fakt, že Real Madrid vstúpil do ligovej sezóny s historickým zápisom- 9 inkasovaných gólov v 15 zápasoch. Obrovskú zásluhu na tomto výsledku má aj Nemec, ktorý momentálne hrá vo skvelej forme, a zatienil aj svojho spoluhráča Davida Alabu.

Stopérska dvojica po návrate Militaa

Avšak, Eder Militao je bližšie ako kedykoľvek predtým k úplnému návratu po zranení. Keď toto čítate, Militao už trénuje individuálne na trávniku. Existujú správy, ktoré tvrdia, že by sa mohol pripojiť do tréningového procesu do konca mesiaca. Ak sa tak stane, Militao by mohol byť Ancelottimu k dispozícii už v januári.

Obrana Realu Madrid pôsobila pevne aj počas neprítomnosti Militaa, pričom dvojica stopérov Rudiger a Alaba predviedli niekoľko pôsobivých výkonov. Návrat Militaa by tak mohol znamenať značný bolehlav pre talianskeho stratéga.

S ohľadom na posledné výkony obrany Realu Madrid, koho by ste posadili na lavičku po návrate Militaa?

Zdroj: tribuna.com, halamadrid.sk

Subscribe
Notify of
4 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

4
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x