Domov Klub Kepa vs Lunin

Kepa vs Lunin

Zranenie Courtoisa pred začiatkom sezóny a hosťovanie Kepu rozvírilo medzi fanúšikmi Los Blancos debatu, kto by mal štartovať medzi žrďami.

Autor: Patrik98
1 komentár

Hneď po tom, ako sa na tréningu Belgičan zranil, Real Madrid priviedol na hosťovanie španiela Kepu Arrizabalagu z Chelsea. V rovnakom čase na svoju šancu čakal ďalší gólman- Andriy Lunin.

Carlo Ancelotti preferuje španiela, zatiaľ čo klub a vedenie preferuje Lunina. Stále nieje isté, či  Real Madrid po skončení hosťovania kúpi Kepu, alebo sa pokúsi udržať Lunina. Jedno je však isté, neexistuje možnosť zotrvania oboch gólmanov v klube.

Tréner potvrdil, že Kepa sa vráti do brány vo vonkajšom zápase Ligy Majstrov proti Unionu Berlín.

Čo hovoria štatistiky

Kepa Arrizabalaga začínal v bráne v 13 zápasoch, zatiaľ čo Lunin sa objavil na ihrisku od prvej minúty v 8 zápasoch. Španielsky brankár si udržal čisté konto v 6 zápasoch, pričom lovil loptu zo siete 10 krát. Lunin si čistý štíť udržal v 4 zápasoch a inkasoval 5 gólov.

Real Madrid túto sezónu prehral iba v jednom zápase, proti mestskému rivalovi Atleticu, v ktorom Kepa inkasoval tri krát. Luninova štatistika vyzerá o niečo lepšie. V 8 zápasoch sa 7 krát mužstvo radovalo z výhry a iba v jednom prípade prišla strata bodov, v zápase s Betisom pri remíze 1:1.

Kepa má v priemere 2,4 zákroku na zápas v La Lige a v Lige Majstrov je to 2,3 zákroku na zápas s percentuálnou úspešnosťou 73,5% v oboch súťažiach. Kepa tiež zabránil 1,59 gólom v La Lige a 0,19 gólom v Lige Majstrov.

Lunin v priemere predviedol 3,3 zákroku na zápas v La Lige a 2,5 v Lige Majstrov s úspešnosťou 80% v oboch súťažiach. Lunin taktiež zabránil 3,25 gólom v La Lige a 0,86 gólom v Lige Majstrov.

Čo sa týka hry nohou, Kepa rozdal 83% presných pasov zatiaľ čo Lunin až 89%.

Napriek tomu, že Lunin je štatisticky úspešnejší, bude zaujímavé sledovať, pre koho sa rozhodne Ancelotti. Momentálna situácia však veľmi pripomína sezónu 2013/14, kedy Ancelotti rotoval dvoch kvalitných brankárov Casillasa a Lopéza.

Kto by mal podľa vás zastávať pozíciu brankára č.1?

Zdroj: halamadrid.sk, themadridzone.com, transfermarkt.com

 

Subscribe
Notify of
1 Komentár
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

1
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x