Domov ¡Hola, Madrid!

¡Hola, Madrid!

Autor: Marek Varga

Ktoré miesto je najlepšie na stretnutie fanúšikov Los Blancos? Predsa Madrid...

Madrid je najslnečnejšie európske hlavné mesto. Slnko tu svieti takmer 3000 hodín ročne, čiže 300 dní v roku. Metropola Španielska má rozlohu 604,3 km² a žije v nej 6,642 milióna obyvateľov. Madrid sa stal obľúbenou destináciou našich členov a každý jeden z nich si toto mesto jednoducho zamiloval.

Real Café

Predstavíme vám miesta, ktoré sa v Madride oplatí navštíviť. Samozrejme, štadión Santiago Bernabéu v tomto zozname nenájdete, nakoľko predpokladáme, že tam sa určite dostanete 😉

Alebo predsalen – jedno miesto na štadióne vám odporučíme: keď už budete na Santiagu Bernabéu, určite navštívte aj RealCafé Bernabéu – je to reštaurácia s výhlaďom priamo na ihrisko. Odporúčame ale rezerváciu miest.

Palacio Real & Catedral de la Almudena

Kráľovský palác je prístupný aj verejnosti, no ak nemáte čas na chodenie po múzeu, za menšiu prechádzku stoji aj pohľad na palác iba z vonku

Parque del Retiro & Puerta Alcalá

V najznámejšom parku v meste, známom aj ako “Pľúca Madridu” nájdete mnohé sochy, fontány a turistami vyhľadávaný Palacio de Cristal. V tesnej blízkosti parku na ulici Alcalá nájdete aj bránu do mesta Puerta de Alcalá.

Plaza Mayor & Mercado San Miguel

Hlavné námestie, kde nájdete množstvo skvelých kaviarničiek s výbornou domácou pochúťkou churros. Pár metrov od námestia je trh Mercado San Miguel, kde vám ponúknu dobré jedlo, pitie ale môžete si tu kúpiť aj čerstvé ovocie.

Puerta de Sol & Oso

Srdce Madridu s najznámejšou sochou medveďa Oso madrileño, či presným stredom Španielska.

Plaza de Cibeles

Námestie, ktoré zobrazuje rímsku bohyňu poľnohospodárstva a plodnosti, je povinnou zastávkou každého Madirdistu. Oslavujú sa tu  všetky tituly. Známe je gesto kapitána Realu Madrid, kedy pripne vlajku Realu Madrid na sochu bohyne Cibeles.

Cementerio de la Almudena

Jeden z najväčších cintorínov na svete. Počet hrobov sa odhaduje na päť miliónov – tu leží aj Alfredo Di Stefano. Z vlastnej skúsenosti ale odporúčame opýtať sa na hlavnej bráne na miesto odpočinku madridskej legendy, nakoľko sami to pravdepodobne nenájdete. Nám dali pracovníci cintorína mapu, s vyznačeným sektorom miesta, ktoré sme hľadali, no aj tak sme poblúdili.

Plaza de Toros Las Ventas

Najväčšia býčia aréna v Španielsku, ktorá sa nachádza vo štvrti Guindealera. Aréna bola otvorená 17. júna 1931. Kapacita miest na sedenie je až 23 798. V tejto aréne sa organizujú tretie najväčšie býčie zápasy na svete.

Chocolatería San Ginés

Chocolatería San Ginés je kaviareň na ulici Pasadizo de San Ginés 5, v centre Madridu,  blízko kostola San Ginés, západne od Puerta del Sol. Churros sa podáva hlavne s čokoládou. Tradícia sa začala už v roku 1894. Pochutnať si tu môžete aj na dobrých koláčoch, či vypiť si dobrú kávu.

Templo de Debot​

Debodov chrám je staroegyptský chrám, ktorý bol demontovaný a prestavaný v centre španielskeho Madridu na námestí Plaza de España na konci ulice Gran Vía.

WiZink Center

Cez náš fanklub môžete žiadať aj lístky na basketbal. A aj keď vás viac zaujíma futbal, odporúčame ísť sa pozrieť aj na basketbal – plnú 10 000 basketbalovú halu len tak neuvidíte.

Valdebebas

Tréningové centrum je ďalším miestom, ktoré patrí medzi povinnosti každého Madridistu. V prípade, že sa tam vyberiete v čase tréningu možno budete mať šťastie a niektorý z hráčov vám zastaví a budete sa môcť vyfotiť.

Wanda Metropolitano

Pozrieť sme sa boli aj na novom štadióne nášho mestského rivala Atlética Madrid. Wanda Metropolitano má kapacitu 68 456 divákov. Štadión sa nachádza vo štvrti Rosas.