Domov Novinky Vinícius a Rodrygo, králi Ligy majstrov

Vinícius a Rodrygo, králi Ligy majstrov

Keď príde rozhodujúca fáza pohárovej Európy, Vinícius a Rodrygo predvádzajú svoje najlepšie verzie.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Od sezóny 2019/20 poskytlo toto duo Realu vo vyraďovacej fáze Ligy majstrov 17 gólov a 14 asistencií.

Bayern Mníchov je posledným tímom, ktorý videl úroveň Viníciusa a Rodryga v rozhodujúcej fáze Ligy majstrov. Brazílčania sú ofenzívnou silou Realu Madrid v aktuálnej edícii Ligy majstrov.

Poraziť Manchester City vo štvrťfinále je z veľkej časti ich zásluha. V tomto dvojzápase si Vini pripísal tri asistencie a Rodrygo dal gól v oboch zápasoch.

Keď zaznie hymna Ligy majstrov, obaja útočníci dosiahnu svoj najvyšší level. V zápase proti Bayernu strelil Vinícius dva góly a bol zvolený za MVP zápasu.

Aj druhý Brazílčan prispel vybojovaným pokutovým kopom na 2:2. Remíza znamená, že postup je stále otvorený a o všetkom sa rozhodne na Santiago Bernabéu.

Od Rodrygovho príchodu do Realu Madrid v sezóne 2019/20 nezaznamenalo duo svoj podiel len v jednom z trinástich súbojov vo vyraďovacej fáze Ligy majstrov. Hovoríme o semifinále v sezóne 2020/21 proti Chelsea.

Ak vezmeme do úvahy iba vyraďovaciu fázu, Rodrygo strelil celkovo 7 gólov a pridal 2 asistencie. Vini sa zasa môže pochváliť 10 gólmi a 12 asistenciami. Suma sumárum, celkovo dalo toto duo Realu 17 gólov a 14 asistencií v 13 zápasoch v rozhodujúcej fáze Ligy majstrov od sezóny 2019/20.

Sezóna 2019/20 – ťažké začiatky

Nadvláda Brazílčanov v Európe začala v roku 2019. V tej sezóne odohrali Los Blancos jeden dvojzápas a o pohárovú Európu prišli už v osemfinále, keď City dopadlo lepšie. Vinícius hral iba v prvom zápase, zatiaľ čo Rodrygo hral v druhom zápase na Etihad, kde si pripísal asistenciu.

Sezóna 2020/21 – Vinícius katom Liverpoolu

Prvý veľký večer Viniho v Lige majstrov prišiel v sezóne 2020/21. Vo štvrťfinále bol súperom Realu Liverpool a útočník zaznamenal dva góly na Estadio Alfredo Di Stéfano. V skoršej fáze, keď Los Blancos čelili Atalante, zaznamenal aj asistenciu v odvetnom zápase. V tomto vydaní sa Rodrygo, ktorý sa vracal do formy po dlhej prestávke spôsobenej zranením bicepsu femoris s pretrhnutím šľachy, nezúčastnil vyraďovacej fázy.

Sezóna 2021/22 – La Décimocuarta

Táto sezóna bola pre Viníciusa ďalším skvelým časom na európskej pôde. Proti PSG a Chelsea zaznamenal asistenciu. V semifinále proti City skóroval v prvom zápase na Etihad po individuálnej akcii po pravom krídle a čerešničkou na torte bolo finále proti Liverpoolu, keď bol autorom jediného gólu v ten večer. Real by však do finále nepostúpil, nebyť Rodrygovej prítomnosti. Najprv skóroval v odvete proti Chelsea a v odvete proti City strelil dva góly a odštartoval jednu z najväčších „remontad“ v histórii klubu.

Sezóna 2022/23 – Opäť blízko do finále

V minulej sezóne brazílske duo opäť zažiarilo vo vyraďovacích fázach. V osemfinále sa Liverpool opäť presvedčil o triede Viníciusa, ktorý v prvom zápase zaznamenal dva góly a asistenciu. V odvetnom zápase na Santiago Bernabéu si pripísal ďalšiu asistenciu. Proti Chelsea vo štvrťfinále dvakrát asistoval svojim spoluhráčom a v prvom semifinále proti City strelil gól na 1:0. Rodrygo si proti Liverpoolu pripísal jednu asistenciu a dvakrát skóroval v druhom zápase proti Chelsea na Stamford Bridge.

Sezóna 2023/24 – kľúčoví proti City

Brazílske duo má rado výzvy a v tejto sezóne opäť vedie tím Carla Ancelottiho cez ďalšie fázy Ligy majstrov. V osemfinále skóroval Vinícius v druhom zápase proti Lipsku a celkovo proti City zaznamenal tri asistencie. Rodrygo skóroval dvakrát proti Citizens. Poslednou prekážkou na ceste do Londýna je Bayern a Los Blancos sú po remíze 2:2 a dvoch góloch Viniho v dobrej situácii. Aká bude ďalšia kapitola tohto príbehu? To sa dozvieme 8. mája na Santiago Bernabéu.

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x