Domov Mužstvo S Casemirom sa nezahráva

S Casemirom sa nezahráva

S podpisom Tchouameniho začal Brazílčan sezónu v top forme

Autor: Patrik98
1 komentár

Príchod Aureliena Tchouameniho do Realu Madrid upriamil pozornosť na Casemira. Dokonca sa hovorilo o možnom odchode z Realu Madrid vzhľadom na náklady na francúzskeho stredopoliara a jeho vysoké hodnotenie.

Stačil jeden zápas, aby sme si uvedomili, že vytlačenie Casemira z prvého tímu je misia, ktorá si od Tchouameniho bude vyžadovať veľa úsilia.

V Helsinkách podal skúsený stredopoliar Realu Madrid majstrovský výkon vo všetkom, čo by mal defenzívny stredopoliar urobiť pre svoj tím.

„Bol najlepší,“ povedal Ancelotti, ktorý neváhal povedať, že sa finále neskomplikovalo kvôli výkonu Brazílčana.

S krívaním a krvavými stopami

Casemiro vstúpil do tlačovej miestnosti, aby prevzal trofej pre najlepšieho hráča zápasu s viditeľnými bojovými jazvami.

„Je to vojnová záležitosť,“ vtipkoval po zápase, v ktorom asistoval Alabovi na prvý gól, vyslal strelu ktorá skončila na brvne a poskytol jasný príklad, ako prekaziť nemecké útoky.

Minulá sezóna nebola pre Brazílčana najlepšia. Avšak v tých najchúlostivejších chvíľach bol v prvej línii a bol cenným kúskom pri pochopení toho, ako Los Blancos vyhrali Ligu majstrov.

Táto sezóna odštartovala zápasom vysokej intenzity vo finále Superpohára. V Helsinkách ponúkol trojzáprah Casemiro-Kroos-Modric mimoriadnu kvalitu.

Každý vo svojej vlastnej úlohe: Casemiro robí špinavú prácu bez toho, aby zabudol, že vie aj zakončiť, Modric s genialitou, ktorú v sebe má, a Kroos dáva zmysel a eleganciu každej prihrávke.

Tlak… na štrnástku

Casemirovi sa na tvári rozlial úsmev, keď sa ho spýtali, či jeho skvelý výkon má niečo spoločné s príchodom Tchouameniho.

Ancelotti už skôr objasnil túto otázku vetou, ktorá v niekoľkých slovách veľa hovorí: „Tchouameni sa toho popri Casemirovi veľa naučí.“

Pretože Brazílčan, ktorý vždy ukazuje svoju výchovu a odkiaľ pochádza, tým, že si pri odchode z tlačovej miestnosti úhľadne položí stoličku, je vodca.

V hlavnom meste Španielska to bude už jeho ôsma sezóna v rade a stal sa pilierom zlatej éry klubu.

V jeho prejave sú slová ako vernosť, obetavosť a čestnosť nemenné. Ancelotti vie, čo má.

Zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
1 Komentár
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

1
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x