Domov Mužstvo Sergio Ramos a Pepe prekonali rekordy Ligy majstrov

Sergio Ramos a Pepe prekonali rekordy Ligy majstrov

Sergio Ramos a Pepe budú navždy spätí s Realom Madrid ako legendárna stopérska dvojica. Nás môže tešiť, že sa im darí aj naďalej a dokonca prekonávajú rekordy.

Autor: Matej Kubove
0 komentár

Dlhoročný kapitán „Los Blancos“ síce nezabránil prehre a vypadnutiu Sevilly z pohárovej Európy, keďže jeho mužstvo skončilo v základnej skupine na štvrtom mieste, ale počas posledného stretnutia na pôde Lens premenil pokutový kop. Vďaka tomu strelil svoj sedemnásty gól v Lige majstrov, čím sa osamostatnil na čele tabuľky strelcov medzi obrancami. O šestnásť zásahov sa postarali Robert Carlos a Gerard Piqué.

Pepe sa zas vo veku 40 rokov a 290 dní stal najstarším strelcom histórie Ligy majstrov, keďže sa presadil za Porto do siete Šachťaru Doneck. Prekonal svoj vlastný zápis zo začiatku novembra a ešte zlepšil rekord. Viac ako mesiac dozadu totiž mal 40 rokov a 254 dní, vďaka čomu preskočil dovtedy najvyšší vek Francesca Tottiho. Ten sa trafil vo veku 38 rokov a 59 dní.

Portugalský obranca je zároveň najstarším hráčom v poli, ktorý zasiahol do stretnutia v Lige majstrov a piatym najstarším spomedzi všetkých. Pred ním sú už len brankári Balotta, Buffon, Šovkovskij a Schwarzer. Mimochodom, Sergio Ramos sa svojim zásahom proti Lens dostal na štvrté miesto medzi najstaršími strelcami gólu v Lige majstrov (37 rokov a 258 dní). Okrem Pepeho má pred sebou ešte Tottiho a Giggsa.

Zatiaľ čo Ramos so Sevillou v pohárovej Európe pokračovať nebude, tak Pepeho Porto postúpilo z druhého miesta do osemfinále, takže pondelkový žreb mu teoreticky môže prisúdiť aj Real Madrid. Každopádne, pred legendárnym obrancom sú ešte minimálne dve stretnutia „milionárskej súťaže“.

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x