Domov Mužstvo CHAMP12NS !!!

CHAMP12NS !!!

Real Madrid dokázal to, čo sa zatiaľ nikomu nepodarilo. Real Madrid porazil vo finále Ligy majstrov Juventus Turín 4-1 a dosiahol svoj 12. titul v súťaži, navyše ako jediný tím v histórií dokázal obhájiť titul Ligy majstrov.

Nečakane až rozdielom triedy dokázal biely balet poraziť starú dámu. V prvom polčase otvoril skóre stretnutia Cristiano Ronaldo v 20. minúte. Radosť však trvala len sedem minút a Juventus dokázal vyrovnať vďaka krásnemu gólu Mandžukića.

Prvý polčas skončil nerozhodne 1-1. Druhý však už bol o niečom inom. Real Madrid pridal na obrátkach a Juventus nedokázal držať tempo so španielskym majstrom.

Druhý gól strelil z diaľky Casemiro, jeho tečovaná strela, približne z 25 metrov skončila nakoniec za Buffonom. Svoj druhý gól v zápase dokázla streliť kto iný ako Cristiano Ronaldo. Na perfektný center od Modrića si dokázal pred Buffona nabehnúť a zvýšil na 1-3!

Real Madrid jednoznačne ovládal hru a kontroloval ju počas druhého polčasu. Definitívu stanovil striedajúci Marco Asensio v 90. minúte a po Marcelovej akcii dopravil loptu do siete Juventusu.

Madridistas, niet čo dodať! Po perfektnom druhopolčasovom výkone Real Madrid dosiahol to, po čom túžil – 12. titul v Lige majstrov, tretí titul v Lige majstrov v posledných štyroch sezónach a ako jediný tím v histórií dokázal obhájiť titul v Lige majstrov.