Domov Mužstvo 8 vecí, ktoré sa zmenili od posledného El Clásica v Madride

8 vecí, ktoré sa zmenili od posledného El Clásica v Madride

Európski majstri a Majstri sveta
Naposledy, keď sa stretli títo dvaja súperi v Madride Barcelona bola európskym aj svetovým šampiónom. Na Bernabéu vtedy vyhrali 0-4. Tentokrát je to Real Madrid, ktorý vyhral Ligu majstrov aj klubové Majstrovstvá sveta.
Ballon d’Or
Dňa 21. novembra 2015 bol držiteľom Ballon d’Or Lionel Messi. Argentínčan prišiel na El Clásico po zranení kolena a nebol v základnej zostave. Hral v posledných 34 minútach. Teraz je držiteľom Ballon d’Or Cristiano Ronaldo.
Výhoda vedúceho postavenia v tabuľke
Barcelona vstúpila do stretnutia s trojbodovou výhodou postavenia v tabuľke. Po stretnutí mali už šesťbodový náskok. Dnes je to práve Real Madrid, ktorý má trojbodový náskok a zápas k dobru.
Morálka
Barcelona príde na Bernabéu v nevýhodnej situácií – tesne po vypadnutí z Ligy majstrov. Luis Enrique po sezóne opúšťa klub. Predtým mal slabšiu morálku Real Madrid, kedy stratil body v Seville.
Tréner Realu Madrid
Rafa Benítez bol mužom, ktorý trpel v poslednom zápase s Barcelonou v Madride. Tentokrát prichádza Luis Enrique proti Zidanovi, ktorého ešte neporazil. Je to v prospech Francúza – jedna výhra, jedna remíza.
Brankár Barcelony
Claudio Bravo chytal v poslednom vystúpení Barcelony na Bernabéu a udržal čisté konto. Teraz to bude na Ter Stegenovi, aby sa pokúsil o to isté.
Základná jedenástka Realu Madrid
Danilo začal, bol uprednostňovaný pred Danim Carvajalom, čo je teraz nemysliteľné. James tiež začal a dostal prednosť pred Iscom. Casemiro nehral vôbec.
Neymarova neprítomnosť
Neymar sa zaslúžil o výhru Barcelony 0-4. Dal druhý gól svojho tímu po prihrávke od Andresa Iniestu v 39. minúte. Dnes hrať nebude kvôli trestu za žlté karty.