Domov Prestupy Relevo: Real Madrid ponúkne Lucasovi novú zmluvu

Relevo: Real Madrid ponúkne Lucasovi novú zmluvu

Podľa informácií portálu Relevo sa kráľovský tím rozhodol ponúknuť svojmu hráčovi novú zmluvu a chce, aby naďal zotrval v klube.

Autor: Marek Varga
1 komentár

Real Madrid má podľa Releva v úmysle predĺžiť zmluvu s Lucasom Vázquezom. Kráľovský tím toto rozhodnutie oddialil a situácia odchovanca bola iná ako s Modrićom, Kroosom či Nachom, ktorí dostali ponuky a teraz je už len na nich, či si pobyt v španielskej metropole predĺžia.

Španiel však svojimi nedávnymi výkonmi na vysokej úrovni presvedčil vedenie, že stále môže byť cennou alternatívnou možnosťou na pravej strane obrany.

Lucas doteraz vždy podával dobré výkony, keď ho Carlo Ancelotti potreboval. V tejto sezóne odohral v lige a Lige majstrov až 1181 minút, čo je na hráča z lavičky naozaj dobrý výsledok.

V posledných týždňoch pre vlnu zranení v strede obrany hral Carvajal aj na stopérskom poste. To znamenalo, že Lucas bol v dôležitých zápasoch tejto sezóny pravým obrancom.

Odohral celých 90 minút proti Getafe, Atléticu a Girone, potom dostal 75 minút proti Rayu a opäť celý zápas proti Seville. Neurobil žiadne chyby, predviedol dobrý výkon a bol určite jedným z najväčších prekvapení toho obdobia.

Tento postoj bol jedným z podkladov pre rozhodnutie, ktoré ešte nie je definitívne, no Matteo Moretto ubezpečuje, že kráľovský tím je naklonený predĺženiu zmluvy s hráčom.

Ďalším aspektom je samozrejme fakt, že momentálne neexistuje jasná alternatíva na post pravého obrancu, ktorý by bol schopný akceptovať rolu náhradníka, aspoň spočiatku.

Reece James, ktorého meno je v posledných rokoch veľmi hlasné, sa nemôže zotaviť zo série zranení, čo samozrejme znižuje jeho šance.

Jeremie Frimpong, ktorý si počína skvelo v Bayeri Leverkusen, nie je technicky obrancom a o jeho defenzívnej hre existujú vážne pochybnosti.

Meno, ktoré však v poslednej dobe púta najväčšiu pozornosť, je Yan Couto. Jeden z najlepších hráčov Girony z tejto sezóny mal absolvovať skúšku na Bernabéu, no nanešťastie strážil Viníciusa vo fantastickej forme a zápas dohral so slzami v očiach. Los Blancos ho však stále sledujú a zmluva so City Football Group mu vyprší budúce leto.

zdroj: relevo.com

Subscribe
Notify of
1 Komentár
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

1
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x