Domov Prestupy Bayern tlačí na Daviesa na maximum

Bayern tlačí na Daviesa na maximum

Kanaďan sa musí rýchlo rozhodnúť o svojej budúcnosti.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Alphonso Davies sa musí rozhodnúť v najbližších dňoch, informuje José Félix Díaz z Marca. Hráč to už vie a teraz ide o podpísanie novej zmluvy s nemeckým klubom alebo definitívne presťahovanie sa do Madridu.

Bayern chce rozptýliť pochybnosti a vyriešiť už rok trvajúcu situáciu ohľadom Kanaďanovho zotrvania či odchodu. Sú ochotní sa ho vzdať za približne 70 miliónov eur, no Real Madrid sa k tejto sume ani zďaleka nepribližuje.

Nemecký klub už vlani v lete posilnil obranu ľavého obrancu príchodom Raphaëla Guerreira, no vie, že ak Davies neprijme ponuku na predĺženie zmluvy, bude musieť opäť hľadať iného krajného obrancu.

BILD dodáva, že samotný hráč vidí situáciu úplne inak ako Bayern. A cituje Nicka Huoseha, Kanaďanovho zástupcu: „Nie je fér, že Alphonso je teraz „napadnutý.“ Pred rokom sme boli blízko k dohode. Potom sa vymenilo celé vedenie klubu. 7 mesiacov sme od nich nič nepočuli, hoci som sa za ten čas snažil s klubom skontaktovať. Teraz sme dostali ultimátum a musíme reagovať do 2 týždňov, pretože klub je pod tlakom a trvalo dlho, kým sa po zmene vedenia prebudoval… Nie je to fér.“

„Toto je veľmi dôležitá zmluva v Alphonsovej kariére a my musíme urobiť takéto rozhodnutie bez toho, aby sme vedeli, kto bude trénerom v budúcej sezóne alebo dokonca ako bude tím vyzerať. Myslíme si preto, že ultimátum nie je fér a rozhodneme sa na konci sezóny, ako ďalej, keď bude väčšia transparentnosť,“ dodal hráčov zástupca.

Žiadne výmeny

Bayern výmenu hráčov ani nič podobné. Keď príde čas odchodu Daviesa, nemecký klub sa poobzerá po trhu a nájde najlepšiu možnú možnosť. Takže momentálne ani neuvažujú o zaradení Miguela Gutiérreza do operácie.

Real Madrid by ho mohol získať späť, ale nemôže ho predať priamo.  Ak chce Bayern Miguela Gutiérreza, bude sa musieť obrátiť na Gironu a rokovať s katalánskym klubom. Z akéhokoľvek možného transferu by polovica sumy pripadla Realu Madrid.

V každom prípade bude všetko závisieť od rozhodnutia Daviesa, ktorý podľa denníka BILD žiada za predĺženie zmluvy 20 miliónov eur brutto za sezónu.

Nemecký klub nechce prekročiť 12 miliónov eur a teraz je len na obrancovi, či ponuku prijme alebo sa bude snažiť o definitívnu dohodu s Realom Madrid a Bayernom.

V celom tomto príbehu sa zdá, že všetko sa točí okolo Daviesa a Bayernu, pričom v skutočnosti je tu tretí hrdina, ktorým nie je nikto iný ako Real Madrid.

Teraz je čas vybrať si, či skôr vylúčiť možnosti, a preto Los Blancos nie sú ochotní siahnuť na 70 miliónov eur, ktoré Bayern požaduje za prestup Alphonsa Daviesa. Opäť sa zdá, že stratégia Realu Madrid funguje a je dobre pripravený na záverečnú fázu zdĺhavej operácie.

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x