Domov Prestupy Manchester United zisťoval situáciu ohľadom Joselua

Manchester United zisťoval situáciu ohľadom Joselua

Dvaja vyslanci anglického klubu boli v Madride, aby vyjadrili svoj záujem o útočníka, ktorého prioritou je naďalej nosiť dres Los Blancos.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Manchester United pracuje na identifikácii možných prestupových cieľov pre budúcu sezónu. Pozícií, ktoré by chcel klub posilniť, je viacero.

V tejto súvislosti pred pár týždňami odleteli do Španielska dvaja členovia športového manažmentu. Stretli sa s klubmi a agentmi, aby sa dozvedeli o situácii hráčov a preskúmali možnosti pre ďalšie prestupové okno.

V tomto období je to niečo úplne normálne. Ako sa Relevo dozvedelo, jedným z mien, o ktoré prejavili záujem, bol Joselu, útočník Realu Madrid.

Hoci bývalý hráč Stoke a Newcastlu nie je kmeňovým hráčom Realu – hrá za nich na hosťovaní – Manchester United chcel poznať jeho situáciu, počnúc cenou.

Cítia, že potrebujú posilniť svoj útok náhradou za Høljunda a Joselu má vlastnosti, ktoré hľadajú: silný veterán, dostáva sa do veľa šancí. Navyše pozná Premier League, kde odohral štyri sezóny.

Okrem iných možností, väčšinou z anglickej ligy, sa zdá, že United sa páči najviac Joselu. Akékoľvek kroky však budú závisieť od príchodu nového športového riaditeľa, ktorý sa na Old Trafford objaví na konci sezóny.

Vyzerá to na Dana Ashwortha, ktorý vo februári opustil Newcastle. Riaditeľ bude môcť nastúpiť do práce až v lete, keď sa prenesú všetky právomoci.

V každom prípade je pre Joselua prioritou Real Madrid. Futbalista sa do klubu vrátil v tejto sezóne po tom, čo pred viac ako desiatimi rokmi odišiel z La Fábrica a nikdy sa netajil svojou láskou k Realu.

Dôkazom toho bola aj jeho prítomnosť na Stade de France, kde sledoval víťazstvo Ancelottiho tímu nad Liverpoolom (1:0), ktoré zabezpečilo Los Blancos ich štrnásty európsky pohár.

Svoj sen si preto plní hraním v prvom tíme Realu, ktorému fandí od detstva. Prišiel aj keď vedel, aká bude jeho úloha a ako každý iný hráč si chcel ďalšie minúty užiť.

Teoreticky by sa mal vrátiť do Espanyolu v júli, ale zaslúži si zostať v Madride. Trinásť gólov a tri asistencie potvrdzujú, že Los Blancos neurobili chybu, keď si ho zabezpečili na hosťovanie: „Dúfam, že tu zostanem ešte rok a budem si to užívať. Viem, ako veľmi môžem prispieť klubu, pretože nie všetky tímy potrebujú útočníka s mojím profilom,“ povedal v rozhovore pre rádio COPE.

Na oplátku ho chválil aj Ancelotti: „Joselu robí všetko potrebné a možné, aby mohol pokračovať v hre v Reale. Ide mu to veľkolepo. Je pre nás požehnaním mať útočníka takejto kvality, odlišného od ostatných. Vždy je pripravený pomôcť, keď nastúpi od úvodných minút alebo príde z lavičky. Je to veľmi skromný, seriózny človek.“

Vo Valdebebas sa takmer všetci zhodujú na tom, že 34-ročný hráč by mal zostať. O tomto nie je žiadna debata. Definitívne rozhodnutie padne tesne pred koncom sezóny.

zdroj: relevo.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x