Domov Prestupy Matthäus: Davies je tieňom svojho bývalého ja

Matthäus: Davies je tieňom svojho bývalého ja

Po domácej prehre s Borussiou Dortmund sa na hráčov Bayernu Mníchov strhla obrovská vlna kritiky.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Jedným z najviac kritizovaných hráčov je Alphonso Davies, spájaný s Realom Madrid. K forme Kanaďana sa vyjadrila jedna z legiend Die Roten Lothar Matthäus.

410-násobný reprezentant Bayernu povedal: „Alphonso Davies je tieňom samého seba, nemá čistú hlavu. Futbalistov tiež občas treba pohladkať a porozprávať sa mimo ihriska, ako to predtým urobili Uli Hoeneß, Hansi Flick, Jupp Heynckes, Ottmar Hitzfeld alebo Udo Lattek.“

„Dôvody jeho osobnej krízy formy spočívajú v posledných mesiacoch, nielen v zložitých rozhovoroch a rokovaniach s jeho agentom v posledných týždňoch,“ myslí si Matthäus a prezradil to v rozhovore pre Sport Bild.

Posledné dni určite neboli pre Daviesa ľahké, a to nielen na ihrisku. Pripomeňme si, že Bayern dal Kanaďanovi ultimátum, aby sa rozhodol do týždňa.

Hráčov zástupca Nick Huoseh na túto informáciu rázne zareagoval. Zástupcovia Daviesa podmieňujú predĺženie zmluvy navýšením až na 20 miliónov eur v hrubom ročne a Bavori ponúkajú maximálne 14 miliónov eur v hrubom.

Podľa nemeckých médií by sa v prípade nepodpísania novej zmluvy dostal Davies do predaja, z čoho by Bayern očakával príjem v hodnote 50-60 miliónov eur.

Los Blancos, ktorí zostávajú hlavným kandidátom na získanie obrancu, budú chcieť konečnú prestupovú čiastku čo najviac znížiť a majú za cieľ uzavrieť celú operáciu za 30 miliónoch eur.

zdroj: sportbild.bild.de

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x