Domov Prestupy Madrid chce čo najskôr uzavrieť podpisy Yora a Mastantuona

Madrid chce čo najskôr uzavrieť podpisy Yora a Mastantuona

Los Blancos už pracujú na čo najskoršom uzavretí dvoch obchodov.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Leny Yoro pokračuje v podnikaní správnych krokov, aby sa stal hráčom Realu Madrid počas budúceho letného prestupového obdobia.

Stredný obranca nepredĺži zmluvu s Lille, ktorého lídri vedia, že skôr či neskôr budú musieť stanoviť reálnu cenu a nie tých 100 miliónov eur, o ktoré žiadali pri prvých kontaktoch.

Zatiaľ čo francúzsky obranca sa stal prioritným cieľom, na obzore sa objavil ďalší mladý talent. Hovoríme o Francovi Mastantuonovi, 16-ročnom ofenzívnom stredopoliarovi River Plate.

Real Madrid má jasno v tom, že základ posíl prvého tímu sa musí zamerať na hráčov, ktorí majú pred sebou ešte dlhú cestu, teda mladé talenty.

Toto umožňuje plánovanie bez naliehania ostatných. Na začlenení hráčov vo veku 18 až 20 rokov nie je nič náhodné. Zoznam je široký Vinicius, Rodrygo, Tchouameni, Camavinga, Güler, Endrick…

Ďalšie mená sú už napísané v kanceláriách Valdebebas: Leny Yoro a Franco Mastantuono. 18 a 16-roční futbalisti vyhľadávaní polovicou Európy, pre ktorých však Real Madrid už urobil patričné ​​kroky.

Yoro – pokročilejší status

Hráčov agent Jorge Mendes už dal bielemu klubu vedieť, že sa blíži chvíľa vyjednávania s Lille. Zdá sa, že futbalista je presvedčený, že jeho ďalší osud je napísaný v Reale Madrid.

Samozrejme Los Blancos musia posúdiť aj stav hráčov ako Militão a Alaba, ktorí mali vážne zranenia. Okrem toho si musia počkať aj na rozhodnutie Nacha o predĺžení zmluvy.

V každom prípade, športové vedenie klubu a samotný Ancelotti vidia Yora ako hráča, ktorého treba podpísať, toho obrancu, ktorý má pred sebou desať a pol dekády, počas ktorej môže hrať v základnej zostave Los Blancos.

18-ročnému hráčovi končí zmluva 30. júna 2025. Cieľom je nájsť riešenie ohľadom ceny.

Vo Valdebebas si uvedomujú, že musia počítať s vysokou cenou, keď sa objaví meno Realu Madrid v operácii, ale je im jasné, že ak treba vynaložiť úsilie pre niekoho v tejto pozícii, je to pre francúzskeho reprezentanta do 21 rokov, ktorý má už 39 zápasov vo francúzskej lige a debutoval vo veku 16 rokov.

Yoro sa stal referenciou pre Lille v boji o vstup do ďalšieho ročníka Ligy majstrov. Vo Francúzsku totiž poukazuje na to, že bude veľmi blízko k tomu, aby sa dostal do nominácie na EURO a je považovaný za základnú súčasť tímu, ktorý bude reprezentovať Francúzsko na Olympijských hrách.

Mastantuono, globálny vplyv

Nástup Mastantuona do elitného futbalu sa stal globálnym fenoménom. Všetci európski velikáni ho navštívili naživo v Argentíne, keď sa usadil v prvom tíme River Plate vo veku iba 16 rokov.

Ľavonohý stredopoliar poukazuje na spôsoby, ako byť rozdielovým hráčom v tíme, ktorý akoby našiel čisté zlato v lome. Boj o Mastantuona sa ešte len začal. River Plate mu vylepšili zmluvu a jeho výkupná klauzula je 45 miliónov eur. Jej trvanie je samozrejme do januára 2026.

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x