Domov Prestupy Prestup Yora iba za určitých podmienok

Prestup Yora iba za určitých podmienok

O 18-ročného Francúza sa od začiatku tejto sezóny zaujímajú tie najlepšie kluby v Európe, no rád by prestúpil do Realu Madrid.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Leny Yoro, francúzsky stredný obranca, ktorý má aj občianstvo Pobrežia Slonoviny, je v centre pozornosti najväčších klubov na starom kontinente.

Obranca, považovaný za najperspektívnejšieho francúzskeho stopéra od vstupu Raphaela Varanea medzi elitu, končí sezónu s mnohými záujemcami, ktorí sa ho budú snažiť presvedčiť celé leto.

V súčasnosti Yoro háji farby Lille a jeho zmluva je platná do 30. júna 2025. Francúzsky klub si kľúčového hráča tejto sezóny veľmi váži a v budúcnosti by na ňom mohol zarobiť, no spoluprácu so stopérom sa pokúsili predĺžiť o niekoľko rokov navyše.

Tínedžera zase lákajú ďalšie ponuky od najlepších tímov v Európe. To všetko pod dohľadom Jorgeho Mendesa.

Portugalský superagent sa v roku 2024 staral o Francúzove záujmy. Pred Portugalčanom riadil Yorovu kariéru Samir Khiat, reprezentant, ktorý mal v portfóliu takých hráčov ako Toko-Ekambi (Al-Ettifaq) či Jonathan Bamba (Celta de Vigo).

Sám podnikateľ dal svoj akčný plán ohľadom obrancu veľmi jasne najavo: „Bez ohľadu na to, či sa zmluva predĺži alebo nie, nijako to nezmení letné prestupové obdobie. Pre dotknuté tímy ešte jeden alebo dva roky situáciu nezmenia,“ povedal.

Nikoho neprekvapí fakt, že prvé tímy, ktoré si všimnú potenciál hráča, sú tie z rovnakej krajiny. S výnimkou veľkých športových klubov, ktoré majú skautské tímy rozšírené po celom svete, sú miestne tímy zvyčajne prvé, ktoré sa vrhnú do akcie. V Yorovom prípade ako prvý ucítil krv Paris Saint Germain.

Záujem PSG sa dal predvídať. Zodpovednou osobou za vedenie prestupovej kampane pre stopéra bol Luis Campos, športový riaditeľ parížskeho tímu. Portugalčan chcel Yora takmer rok. Prvotná myšlienka bola podľa médií podpísať obrancu počas zimného okna, no toto nakoniec nevyšlo.

Napriek tomu sa riaditeľ niekoľkokrát zúčastnil na zápasoch Lille, rovnako ako skupina skautov pracujúcich v PSG. Projekt, ktorý navrhujú, zlepšuje plat a spĺňa obrancove športové ambície.

V tomto prípade by mohol zohrať kľúčovú úlohu Jorge Mendes, keďže superagent má skvelý vzťah s Luisom Camposom a je obchodníkom s najväčším klientskym zastúpením v parížskom klube s celkovo siedmimi hráčmi.

Medzi všetkými tímami, ktoré chcú Yora, je jeden, ktorý sa odlišuje od ostatných. Real Madrid, ktorý sa už s okolím obrancu rozprával, ho pozorne sleduje a v lete by sa mohol pokúsiť o jeho prestup.

Rozhodnutie priviesť Francúza závisí od záležitostí Nacha Fernándeza a Davida Alabu.

Španiel trávi posledný rok svojej zmluvy v Madride. 33-ročný hráč má možnosť predĺžiť si pobyt v Reale Madrid. Stále by slúžil ako stredný obranca v zálohe, pretože si ho tréneri veľmi vážia, no z rovnakého dôvodu si nezatvára dvere pred odchodom do zahraničia.

Alabov prípad je úplne iný. Rakúšan je stále zranený a klub chce posúdiť jeho kondíciu, keď sa v posledných mesiacoch leta vráti. Pri rozhodovaní sa nie je kam ponáhľať.

Čo sa týka Yora, jeho meno koluje klubom už niekoľko mesiacov a Francúz už súhlasil s prestupom na Santiago Bernabéu. V jeho prípade okrem budúcnosti Nacha a Alabu hrajú kľúčovú úlohu operácie plánované na leto.

Príchod Kyliana Mbappého, ktorý dolaďuje detaily svojho príchodu do Realu Madrid, a Alphonsa Daviesa, s ktorým je už zmluva dohodnutá, si vyžiada nemalé výdavky, ktoré priamo ovplyvnia prípadný podpis Lenyho Yora. Kráľovský tím za neho nezaplatí žiadnu šialenú sumu a len prípadné zníženie nárokov Lille povzbudí Los Blancos.

Real Madrid sa bude snažiť pokračovať v prestupovej politike realizovanej v posledných rokoch, analyzovať každé vynaložené euro a nevystavovať sa stratám v budúcnosti.

Ak je malý kúsok koláča, ktorý si Mbappé a Davies odnesú, príliš veľký, budúcnosť Yora ako prestupového cieľa bude ohrozená. Na druhej strane, kľúčovú úlohu v operácii má zohrať jeho agent Jorge Mendes.

Portugalčan stratil v tíme vplyv od odchodu Cristiana Ronalda, Josého Mourinha a Jamesa Rodrígueza. Teraz riadi kariéru Andriyho Lunina a vďaka Yorovi by mohol mať v Madride dvoch zástupcov.

Napriek skvelým vzťahom a vplyvu v PSG Mendes nenabáda obrancu, aby prestúpil do parížskeho klubu. Superagent bude považovať rozhodnutie svojho klienta za prioritné.

Leny Yora nestrácajú zo zreteľa ani kluby Premier League. Chelsea, Manchester United a Arsenal sú na zozname záujemcov. Ako sa Relevo dozvedelo, Chelsea aj United vyslali skautov, aby osobne videli potenciál 18-ročného mladíka. Ľudia Mikela Artetu zase sledujú jeho hru niekoľko mesiacov.

Nezdá sa, že by Yoro v Premier League skončil, no na vyradenie spomínaných klubov je ešte priskoro. Ako plynie čas a počet kandidátov pribúda, je čoraz istejšie, že toto je posledná sezóna obrancu v Lille, ktoré bude musieť vyjednávať, ak nechce, aby hráč odišiel zadarmo v roku 2025.

zdroj: relevo.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x