Domov Prestupy Mendy a Davies – je tu miesto len pre jedného

Mendy a Davies – je tu miesto len pre jedného

Toto leto sa Real Madrid bude musieť rozhodnúť, na koho vsadí na poste ľavého obrancu - Ferlanda Mendyho alebo Alphonsa Daviesa. Francúz si upevňuje svoju pozíciu v tíme a neoceniteľne prispieva k obrane Realu. Kanaďan zasa stále nechce predĺžiť zmluvu s Bayernom Mníchov.

Autor: Henriette Ősziová
1 komentár

Ferland Mendy si získal dôveru všetkých Madridistov. V súčasnosti nikto nepochybuje o Francúzovi a jeho prínose k tomu, aby si tím udržal na ihrisku správnu rovnováhu.

Zároveň v posledných týždňoch fanúšikovia Realu Madrid veľmi optimisticky vnímajú ďalšie správy týkajúce sa možného prestupu Alphonsa Daviesa. Problémom však je, že na takom špecifickom poste, akým je ľavý obranca, zrejme nie je miesto pre oboch hráčov tejto triedy.

A treba pripomenúť, že v tejto skladačke je aj tretí dielik v podobe Frana Garcíu. Odchovanec kráľovskej akadémie má pred sebou ešte štyri roky trvania zmluvy.

Samozrejme, rád by hral viac, ale momentálne z toho nerobí drámu. Netreba zabúdať ani na to, že v zálohe je aj opcia s Miguelom Gutiérrezom, ktorý momentálne pôsobí v Girone.

V jeho prípade všetko nasvedčuje prestupu do iného klubu – Los Blancos by potom dostali polovicu z celkovej sumy. Klauzula 22-ročného Španiela je 35 miliónov eur, ale tu bude konečné rozhodnutie na strane Girony.

Najlepší na svete

Zmluva 28-ročného Mendyho, ktorý je podľa Ancelottiho „najlepším ľavým obrancom na svete“, vyprší 30. júna 2025.
Nie je to tak dávno, čo mu klub ponúkol predĺženie zmluvy, ale za podmienok, ktoré samotný hráč odmietol.

Na stole je aj možnosť – Alphonso Davies. Kameňom úrazu však môžu byť rokovania s Bayernom Mníchov, ktorý si chce Kanaďana udržať v tíme.

V posledných mesiacoch urobil Mendy naozaj veľa pre upevnenie svojej pozície v tíme. Jeho prínos pre defenzívnu hru Realu je neoceniteľný a nedávny dvojzápas proti Manchestru City len potvrdil jeho triedu.

Francúz bol skutočne jediným hráčom v defenzívnej línii Los Blancos, ktorý nepotreboval asistenciu v súbojoch jeden na jedného, pričom Bernardo Silva musel opakovane uznať prevahu svojho priameho konkurenta.

Na Zidanovo odporúčanie

Mendy prestúpil do Realu Madrid na podnet Zinédina Zidana a s pribúdajúcimi rokmi sa stával čoraz dôležitejšou postavou v Ancelottiho pláne.

Bývalý hráč Olympique Lyon už vedeniu klubu oznámil, že toto leto nemá v úmysle odísť – v Madride sa cíti dobre, je rešpektovaný a užíva si život na ihrisku aj mimo neho.

Na druhej strane Davies má za sebou pomerne nevyspytateľnú sezónu. Zdá sa, že všetko, čo sa deje okolo jeho budúcnosti, ovplyvňuje jeho hru. Osud zariadil, že jeho Bayern Mníchov bude práve teraz čeliť Realu Madrid v semifinále Ligy majstrov.

A pre Madridistov to bude ideálna príležitosť overiť si kvalitu a triedu Kanaďana. Vo Valdebebase sú si vedomí, že Davies je na prestupovom trhu veľmi dobrou voľbou, ale Mendy opäť dokazuje, že na neho jednoducho nemá nikto dostatok síl.

Zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
1 Komentár
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

1
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x