Domov Prestupy MARCA: Mbappé sa rozhodne sám, kedy oznámi svoj prestup do Realu

MARCA: Mbappé sa rozhodne sám, kedy oznámi svoj prestup do Realu

MARCA sa podrobne pozrela na to, čo sa v súčasnosti deje okolo francúzskeho futbalistu a ako by mala vyzerať jeho najbližšia budúcnosť.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Napriek snahe Kyliana Mbappého o zachovanie pokoja, sa mu to nedarí, píše Carlos Carpio z MARCA. Od utorka 13. februára, keď oficiálne oznámil vedeniu PSG, že nezostane vo Francúzsku ďalšiu sezónu, sa jeho status zmenil.

Zo dňa na deň prestal byť nedotknuteľný pre Luisa Enriqueho, ktorý ho odvtedy pravidelne striedal v posledných zápasoch francúzskej ligy, čo vyvolalo hnev samotného hráča.

Predposledná epizóda sa odohrala v nedeľu v Marseille, kde kamery zachytili útočníkove gestá nespokojnosti, keď bol v 64. minúte vystriedaný.

L’Equipe v utorok informovalo, že Mbappého okolie si toto striedanie vysvetlilo ako „neúctivé voči Kylianovi“, hoci za zatvorenými dverami sa vzťah medzi španielskym trénerom a francúzskou hviezdou môže zdať normálny alebo aspoň korektný. Turbulencie sú však zjavné.

Komunikačná stratégia

To, že sa veci zvrtnú hneď po tom, ako im oznámil, že nepredĺži zmluvu, bolo niečo, s čím sa Mbappé zaoberal už niekoľko mesiacov. Srdečné napätie, ktoré teraz panuje v jeho vzťahoch s vedením parížskeho klubu, ho neprekvapilo; očakával ho po tom, ako bol minulé leto odstavený na vedľajšiu koľaj, keď mu Nasser Al-Khelaïfi zabránil odísť s tímom do Ázie.

Tento predvídateľne napätý scenár ho znepokojoval, rovnako ako reakcia parížskych fanúšikov. Z tohto dôvodu, keď sa v prvý februárový týždeň upísal Realu Madrid na nasledujúcich päť sezón, klub sa s francúzskou hviezdou a jeho okolím dohodol na komunikačnej stratégii.

Samozrejme, v prvom rade by bolo potrebné odmietnuť akúkoľvek dohodu, pokiaľ by existovala akákoľvek možnosť, že sa Real Madrid a PSG stretnú v Lige majstrov, čo by sa mohlo stať len v prípade, že by sa oba kluby dostali do finále v Londýne.

Kylian si vyberie, kedy

Real Madrid, vedomý si chúlostivej situácie, ktorá by pre hráča nastala v Paríži po jeho vyhlásení pre klub, že nezostane, mu dal podnet na nájdenie ideálneho dátumu na oznámenie prestupu.

Ponúkol sa, že si vyberie najvhodnejší čas podľa toho, ako bude prebiehať jeho každodenný život v PSG, samozrejme za predpokladu, že dátum bude zodpovedať súťažnému času a potrebám Ancelottiho tímu.

Pokiaľ teda bude PSG stále v Lige majstrov, očakávané oznámenie sa neuskutoční, ale bude brať do úvahy aj to, či králi zostanú v hre alebo nie.

Treba pripomenúť, že semifinále Ligy majstrov sa začína 30. apríla a 1. mája, odvety o týždeň neskôr. Finále sa uskutoční 1. júna v Londýne.

Určite pred majstrovstvami Európy

Francúzska Ligue 1 sa skončí cez víkend 18. a 19. mája, hoci ak si PSG udrží súčasný náskok, môže sa stať majstrom o tri alebo štyri kolá skôr.

V prípade, že sa vo finále Ligy majstrov nestretnú ani Real Madrid, ani PSG, vyhlásenie pravdepodobne príde po tomto víkende.

Na stretnutí s vedením kráľovského klubu dal hráč jasne najavo, že chce hrať na majstrovstvách Európy proti Francúzsku bez tlaku, ktorý pociťuje každý víkend v Paríži, takže oznámenie sa uskutoční najneskôr v prvom júnovom týždni.

Pred štrnástimi dňami Mbappé potvrdil: „Nemám čo oznámiť. V deň, keď budem musieť niečo oznámiť, prídem a urobím to, nikdy som sa tým netajil.“

Prezentácia

Z rovnakých dôvodov je dátum prezentácie na Santiago Bernabéu stále neznámy, hoci práce na štadióne napredujú na plné obrátky, aby boli pripravené na oficiálne predstavenie futbalistu.

Ak to bude možné, klub sa bude snažiť, aby sa to zhodovalo s dvoma koncertmi Taylor Swift (streda 29. a štvrtok 30. mája), aby mohol využiť časť obrovského mediálneho humbuku.

Napätie s Luisom Enriquem

Mbappé sa medzitým naďalej sústreďuje na to, aby sa po siedmich sezónach v Paríži rozlúčil s PSG, ale nepomáha mu ani fakt, že ho Luis Enrique pravidelne sťahuje z ihriska.

Tréner poskytol svoju verziu udalostí po tom, ako ho v polčase zápasu proti Monaku vystriedal. „Skôr či neskôr sa to stane a my si musíme zvyknúť hrať bez neho. Keď si myslím, že je to vhodné, bude hrať, a keď nie, nebude hrať, tak ako to robia všetci tréneri so svojimi hráčmi.“

Pravdou je, že ho neprestáva považovať za dôležitého, avšak podľa očakávania sú Mbappého striedania predmetom otázok novinárov na každej tlačovej konferencii.

Striedania len v lige

V zápase Ligy majstrov proti Realu Sociedad odohral Mbappé celé dva zápasy, v ktorých zohral rozhodujúcu úlohu a strelil tri góly.

To isté platilo aj vo štvrťfinále Francúzskeho pohára. Proti Nice odohral celých 90 minút a strelil gól. Ale v Ligue 1, kde má PSG sedem zápasov pred koncom 12-bodový náskok pred Brestom, sa jeho účasť výrazne znížila.

V šiestich zápasoch iba proti Montpellieru odohral celý zápas (a zaznamenal hetrik), zatiaľ čo v ostatných piatich ho vystriedal Luis Enrique.

S 38 gólmi v 38 zápasoch za PSG v tejto sezóne je Mbappé druhý (48 bodov) v boji o Zlatú kopačku pre najlepšieho strelca Európy, 12 bodov za lídrom Harrym Kaneom. Táto trofej je popri Zlatej lopte jedným z jeho individuálnych cieľov.

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x