Domov Novinky Mbappé je „veľmi nahnevaný“ z rozhodnutia Luisa Enriqueho

Mbappé je „veľmi nahnevaný“ z rozhodnutia Luisa Enriqueho

Tréner bagatelizuje vytváranie kontroverzie ohľadom riadenia minút Francúza, ale hráčovo okolie dáva najavo, že to považuje za neúctivé.

Autor: Henriette Ősziová
0 komentár

Po francúzskom Clásicu medzi Marseille a Parížom bola pre médiá hlavnou témou fotka Kyliana Mbappého na ihrisku v 64. minúte zápasu.

Počas odchodu z ihriska mal Francúz vysloviť frázu „fils de pute“, čo znamená „skur***“, a údajne bola namierená na Luisa Enriqueho. Samotný tréner analýzu médií bagatelizuje a tvrdí, že urážka je lož.

Keďže 25-ročný hráč mal v polovici februára oznámiť klubu, že na konci sezóny odchádza, bol to práve Luis Enrique, kto ho pravidelne sťahoval zo zápasu, alebo dokonca posadil na lavičku.

Po tom, čo bol Francúz v polčase zápasu s Monakom stiahnutý, došlo k rozhovoru medzi hráčom a trénerom a atmosféra sa mala vyjasniť.

Hráč vtedy tlmočil, že rešpektuje trénerove rozhodnutia a tréner trval na vysvetlení, že pripravuje mužstvo na hru bez útočníka. V súkromí ho vraj tréner ubezpečil, že s ním bude počítať v najdôležitejších zápasoch.

L‘ Équipe uvádza, že striedanie v Marseille by sa mohlo považovať za nesplnenie sľubu, ktorý futbalista dostal. Hráčovo okolie sa k tejto informácii nechcelo vyjadrovať, ale niektorí ľudia blízki Kylianovi naznačili, že takáto zmena v takomto zápase je nedostatkom rešpektu zo strany trénera voči hráčovi.

Juanfe Sanz z Chiringuito, ktorý dostal nedávno informácie z Paríža, v noci dodal, že Mbappé veľmi zle znáša rozhodnutia Luisa Enriqueho.

Zatiaľ sa obe strany sústreďujú na boj o všetky ciele, ale novinár dodal, že pri vyrovnanej lige a možnom vypadnutí z Ligy majstrov nevylučuje, že sa Mbappé nakoniec vzbúri a postaví sa trénerovi, ak bude trvať na svojom postoji a rozhodnutiach.

Španiel zdôraznil, že ak sa nič nezmení, útočník podľa neho určite nejakým spôsobom zareaguje. Francúz má chápať, že je možné pripraviť tím na hru bez neho, ale verí, že aj v takejto situácii existujú určité limity.

Od oznámenia svojho rozhodnutia odísť z klubu odohral iba tri celé zápasy z ôsmich možných. Juanfe zdôraznil, že nebyť tak krátkeho času do konca sezóny a oznámenia jeho odchodu do Realu Madrid, situácia by bola určite oveľa horšia.

Zdroj: lequipe.fr, Chiringuito

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x