Domov Mužstvo Deň s veľkým D pre Solariho

Deň s veľkým D pre Solariho

Pre Santiaga Solariho je dnes deň s veľkým D. Očakáva sa rozhodnutie prezidenta klubu Florentina Péreza o jeho budúcnosti ako trénera Realu Madrid.
Po vylúčení z Ligy majstrov Ajaxom Amsterdam sa okamžite začali riešiť v médiách otázky ohľadom zotrvaní argentínskeho trénera v klube. Píše sa o návrate Mourinha na Bernabéu.
Po hroznom prvom polčase na Estádio José Zorrilla sa Madrid po prestávke zlepšil a odišiel s celkovým víťazstvom 1-4. O dva góly sa postaral Benzema a po jednom presnom zásahu pridali Varane a Modrić.
Bol to vítaný návrat k víťazstvám. Táto sezóna je už zameraná na druhé miesto v tabuľke, ktoré je momentálne obsadené Atléticom Madrid, ktoré má náskok piatich bodov pred Los Blancos. Aj napriek dobrému výsledku proti Valladolidu môže stále Pérez vytiahnuť spúšť  na Solariho.
Sú dôvody na to, aby Solari udržal svoju pozíciu až do leta. Posledné týždne sa Madrid zrútil, ale predtým tím dosiahol úroveň dobrej výkonnosti a konzistencie, s dobrou šnúrou víťazných zápasov. Navyše Benzema a Nacho vyjadrili po zápase s Valladolidom túžbu, aby Solari zostal na trénerskej pozícií.
Sú tu však aj dôvody, prečo by mal Solari opustiť trénerskú lavičku bieleho baletu. Vymenovanie nového trénera, by mu umožnilo zoznámiť sa s personálom Realu Madrid, mohol by sa rozhodnúť, kto zostane a kto odíde v ďalšej sezóne. Okrem toho existujú aj problémy medzi Solarim a niektorými hráčmi – Isco a Marcelo.