Domov Mužstvo Los Blancos si z Viga vezú tri body, vyhrali 2-4

Los Blancos si z Viga vezú tri body, vyhrali 2-4

Real Madrid sa snažil byť od začiatku zápasu aktívnejším tímom a loptu držal na polovici súpera. Veľkú príležitosť na otvorenie skóre mal Benzema po dlhom vhadzovaní od Balea, ale Francúz len tesne minul bránu.

V 7. minúte mal Casemiro tvrdý kontakt s Maxi Gómezom a zostal na zemi. Najskôr sa po ošetrení vrátil do hry, ale nakoniec po desiatich minútach bol vystriedaný za Ceballosa.

Domáci mali sľubnú šancu v 19. minúte na center si nabehol Facundo Roncaglia, ale našťastie trafil žrď Courtoisovej brány.

Biely balet nakoniec otvoril skóre v 24. minúte, kedy Luka Modrić našiel nabiehajúceho Benzemu, ten si loptu spracoval a dokázal zakončiť.

O desať minút neskôr to mohlo byť už 0-2, ale Toni Kroos nepochopiteľne minul prázdnu bránu Celty Vigo a tak sa prvý polčas skončil 0-1.

V druhom polčase mal hneď na začiatku skvelú šancu Karim Benzema po individuálnej akcii, avšak trafil len brvno Álvarezovej brány.

V 56. minúte to bol opäť Karim Benzema, ktorý pridal aj druhý gól svojho tímu. Perfektne sa v pokutovom území dostal cez obrancov, vypálil a Álvarez vyrazil loptu do žrde a tá sa napokon od Gustava Cabrala odrazila do brány. Bolo to 0-2!

Domácim sa podarilo znížiť polhodinu pred koncom zápasu. Skóroval Hugo Mallo, ktorý dokázal využiť prihrávku vo vzduchu od Braisa Méndeza.

Santiago Solari musel v zápase vykonať tri vynútené striedania kvôli zraneniam. Spomínaný Casemiro, Reguilón a ako posledný Nacho boli striedaní kvôli zraneniam, ktoré si v zápase privodili. Dve z nich boli vykonané už v prvom polčase, to je obrovská smola pre biely balet.

V 83. minúte bol v pokutovom území Celty faulovaný Odriozola a loptu si na biely bod postavil kapitán Sergio Ramos. Pokutový kop premenil a Los Blancos viedli tesne pred záverom stretnutia 1-3.

Hráči Celty Vigo dohrávali desiati, nakoľko autor vlastného gólu Cabral uskutočnil faul na Javiho Sáncheza v útočnej tretine Celty. Zbytočný faul.

V prvej minúte nadstaveného času to zobral na seba Dani Ceballos a vydal sa do útoku, viedol loptu a parádnou strelou spoza 16-tky nedal Álvarezovi šancu. Hráči Celty ešte dokázali znížiť na konečných 2-4 zásluhou Braisa Méndeza.

Víťazná šnúra pokračuje a pred reprezentačnou prestávkou sú Madridisti v dobrej forme. Negatívom je, že sa zranili ďalší traja hráči.