Domov La Fábrica Arribas zachránil Castillu pred prehrou

Arribas zachránil Castillu pred prehrou

V istom momente sa osud stretnutia s Castillou veľmi skomplikoval. Situáciu musel zachraňovať Arribas, ktorý strelil veľmi dôležitý gól. Dnešný zápas veľa nenapovedal a o všetkom sa rozhodne budúci týždeň.

Castilla v prvom finálovom zápase o postup do Segunda División remizovala s Eldense. Z priebehu zápasu treba tento výsledok považovať za dobrý, pretože Los Blancos prehrávali 0:1 a zahrával sa proti nim pokutový kop.

Castilla mohla ísť do vedenia pomerne rýchlo, v 11. min. Petrovi sa podarilo zachytiť prihrávku súpera a ocitol sa v situácii jeden na jedného s Vallejom.

Nanešťastie poslal loptu mimo brány. Neskôr začali iniciatívu preberať Eldense a hráči Castilly sa stiahli do obrany. Gólových príležitostí nebolo veľa, no pred prestávkou bolo vidieť, ako sa pri postrannej čiare rozcvičuje Arribas.

Raúl videl, že sú potrebné zmeny. Žiaľ, bezgólovú remízu sa mužstvu do konca prvého polčasu nepodarilo udržať. Strata na vlastnej polovici stála Castillu veľa, keďže Eldense predviedli skvelú útočnú hru, ktorú zakončil Manuel Nieto.

Peter na druhý polčas nenastúpil, pretože na jeho mieste sa objavil Arribas. Situácia sa však pre Castillu rýchlo skomplikovala, pretože po faule Maria Martína rozhodca nariadil pokutový kop pre Eldense.

Montes si zobral loptu a trafil žrď, čo domácich motivovalo k do ďalšieho boja. V 60. minúte bol Nico Paz krôčik od vyrovnania, no jeho strela spoza šestnástky skončila na brvne.

O pár desiatok sekúnd sa dostal do šance Arribas, ale loptu nečisto trafil a obranca ju stihol zblokovať. Snaha Castilla bola odmenená v 69. minúte. Obradorov center nepremenil nikto iný ako Sergio Arribas. Viac už Raúlovi zverenci urobiť nemohli.

Real Madrid Castilla – Eldense 1:1 (0:1)

0:1 Nieto 45’ (asistencia: Soberón)
1:1 Arribas 69’ (asistencia: Obrador)

Real Madrid Castilla: Luis López, Marvel (Obrador 57’), Rafa Marín, Carrillo, Pablo Ramón, Mario Martín, Dotor, Peter (Arribas 46’), Álvaro Martín (Gonzalo 57’), Nico Paz (Aranda 84’), Álvaro Rodríguez (Iker Bravo 84’).

Eldense: Vallejo, Abad, Carlos Hernández, Diego González, Sergio Ortuño (Juanto Ortuño 67’), Carnicer (Clemente 56’), Núñez (López 79’), Capó, Montes (Pajarero 79’), Soberón, Nieto (Estacio 67’).