Domov La Fábrica Relevo: Barça priviedla stredopoliara vychovaného v La Fábrica

Relevo: Barça priviedla stredopoliara vychovaného v La Fábrica

Blaugrana čoskoro dotiahne do konca prestup Marcosa Parriho z dorastu Rayo Vallecano.

Autor: Marek Varga
0 komentár

V boji o stredopoliara porazila Manchester City a Real Madrid, v ktorého akadémii hráč vyrastal.

Ak nedôjde k žiadnemu prekvapeniu, novým hráčom Barcelony sa stane Marcos Parri. Tvorca hry Juvenilu A Rayo Vallecano mal ponuky z Realu Madrid a Manchestru City, no zrejme sa po fantastickej sezóne s tímom z hlavného mesta Španielska rozhodol vstúpiť do katalánskeho klubu.

18-ročný rodák zo Soto del Real predtým prešiel akadémiou Realu Madrid, kde hral dlhé roky. Nakoniec sa ho Los Blancos rozhodli vzdať a hráč pokračoval vo svojom rozvoji vo Vallecas.

A teraz pôjde do Barcelony. A urobí to z dvoch dôvodov: finančná ponuka Kataláncov, oveľa vyššia ako v prípade Realu a Manchestru City, a pre športový projekt.

Prípady Yamal, Cubarsi, Balde a Gavi povzbudzujú mladých hráčov, aby si vyskúšali pôsobenie v mládežníckych tímoch Blaugrany, odkiaľ majú bližšie k seniorskému tímu ako ich rovesníci trénovaní vo Valdebebas.

Pokiaľ ide o charakteristiky hráča z roku 2006, je to rozohrávač vysokej triedy. Ľavonohý, jeden z tých, ktorí hrajú voľne na mnohých pozíciach na ihrisku, s talentom na zmenu. V tejto sezóne podľa tých, ktorí ho poznajú bližšie, urobil kvalitatívny skok v dvoch aspektoch: stavba tela a osobnosť.

Preto sa Barça rozhodla prísť za ním s ponukou, ktorá predčila tie od Realu a Citizens. Los Blancos sa snažili bojovať do poslednej chvíle, no už sa zmierili so stratou Parriho, hráča, ktorého mali vo svojich radoch a ktorý teraz bude obliekať farby ich večného rivala.

Barcelona rozširuje svoju politiku investovania do mladých talentov. Ich skauti sa v Madride a okolí už nejaký čas objavujú veľmi často a ich práca začína prinášať ovocie. Podpísať Parriho z Rayo Vallecano bude veľkým úspechom.

zdroj: relevo.com, x.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x