Domov La Fábrica Nico Paz verzus kliatba

Nico Paz verzus kliatba

Real Madrid verí, že hráč akadémaie sa dokáže presadiť v prvom tíme. Od roku 2009 sa takýto kúsok podaril iba štyrom hráčom.

Autor: Marek Varga
2 komentáre

Los Blancos veria, že Nico Paz sa bude môcť natrvalo pripojiť k prvému tímu. V posledných rokoch ide o bezprecedentný jav.

Valdebebas je mimoriadne ziskový nástroj – 44 hráčov madridskej akadémie v piatich najväčších ligách v Európe, ktorí spoločne zarobili pre Real takmer 400 miliónov eur, no na futbalové pomery je to dosť biedne.

Od roku 2009 zostali v tíme minimálne sedem sezón iba štyria hráči. Ide o Álvara Arbeloa (7 sezón), Nacha (12), Lucasa Vázqueza (9) a Daniho Carvajala (11).

Osobitne treba spomenúť hráčov, ktorých získala Castilla alebo mládežnícke tímy, ktoré si neskôr našli miesto v prvom tíme: Casemiro či Fede Valverde.

Okrem spomínanej štvorice sa v prvom tíme predstavili Álvaro Morata (2 sezóny), Achraf Hakimi (1), Jesé (3), Marcos Llorente (2) a Borja Mayoral (1).

Poslednou veľkou nádejou bol Sergio Arribas, autor 40 gólov v Castille, no Carlo Ancelotti o neho až taký záujem nemal. V sezóne 2020/21 nedostal žiadnu šancu, hoci mladý Španiel už debutoval, keď hral za Zidana.

V ďalšej sezóne mu dal Carletto celkovo polhodinu, no ani gól na MS klubov nepresvedčil Taliana, aby dal stredopoliarovi viac príležitostí. Toto leto ho získala Almería, ktorá za 50 % práv na hráča zaplatila približne 6 miliónov eur.

Trénerova dôvera môže byť najväčšou výhodou Nica Paza. Zdá sa, že trénerovi viac sedí profil Argentínčana, ktorého zobral pred začiatkom sezóny do Spojených štátov.

Pravidelne ho pozýva na tréning a Paz pokračuje v dobrých výkonoch za Castillu. „Má tie správne kvality, aby mohol hrať za Real, darí sa mu veľmi dobre,“ povedal Ancelotti. Podobné hlasy sa ozývajú aj zo šatne: „Tento chlapec by mal s nami trénovať každý deň, je skvelý,“ povedal Toni Kroos.

Nico Paz už urobil prvý krok. „Všetci hráme s jedným cieľom, ktorým je dostať sa do prvého tímu. Preto pracujeme každý deň. Všetci máme jeden sen. Vieme, aké je to ťažké, pretože toto je najlepší tím na svete. Musíme však pracovať, pretože ako vidíme, je to možné. Mnohým z nás v akadémii sa podarí debutovať a toto je správa pre ostatných hráčov, že debut je možný a musia pokračovať v práci,“ povedal po debute začiatkom tohto mesiaca.

Prehovoril aj kapitán Nacho: „Vždy je radosť, keď mladí chlapci nastúpia na ihrisko. Tento skok je tu komplikovanejší ako inde. Nielen preto, že je to Real, musia existovať správne situácie, ktoré vám dajú šancu, a práve teraz tam nie sú. Nachádza sa tu veľká akadémia na veľmi vysokej úrovni. Sú pripravení na čokoľvek. Dúfam, že v prvom tíme bude oveľa viac odchovancov.“

zdroj: as.com

Subscribe
Notify of
2 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

2
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x