Domov La Fábrica Relevo: Víctor Fernández je cieľom Realu Madrid

Relevo: Víctor Fernández je cieľom Realu Madrid

Ofenzívny stredopoliar, ktorý imponuje vo farbách mládežníckeho tímu Realu Valladolid, je neustále pod dohľadom Realu a najmä Álvaro Arbeloa je  fanúšikom jeho talentu.

Autor: Marek Varga
0 komentár

O syna legendárneho útočníka Los Pucelanos sa zaujímajú aj Barcelona a Atlético. Real Valladolid má diamant, ktorého tvár znie povedome.

Volá sa Víctor, je synom legendárneho Víctora Fernándeza a kráča v šľapajach svojho otca. Víctor v predsezónnom období debutoval v rezervnom tíme, kde strelil krásny gól.

Jeho pokrok nezostal bez povšimnutia gigantov, ktorí si všimli jeho meno a sú pripravení získať ho do svojich radov.

Víctor ešte nie je viazaný profesionálnou zmluvou so svojím klubom. 9. novembra dovŕšil 16 rokov, čo umožňuje jeho zamestnávateľovi podpísať s ním zmluvu na viac ako jednu sezónu.

Takáto dohoda však zatiaľ uzavretá nebola. Klub pracuje na tom, aby mu ponúkol atraktívny projekt, ktorý by mu umožnil rozvíjať sa vo Valladolide a nasledovať cestu vydláždenú ďalšími skvelými mladíkmi z Estadio José Zorrilla, ktorých najnovším a najlepším príkladom je Iván Fresneda, ktorý v súčasnosti háji farby Sportingu CP.

Kým sa to však neuskutoční, Víctor bude mať na budúci rok voľnú ruku na zaviazanie zmluvy s kýmkoľvek chce.

Najlepšie kluby španielskeho futbalu to vedia. Medzi nimi je samozrejme Real Madrid, ktorý je týmto hráčom očarený. Medzi jeho najväčších podporovateľov patrí Álvaro Arbeloa, ktorý ho videl v akcii niekoľkokrát.

Naposledy, keď jeho tím Juvenil A minulý týždeň prehral 1:3 s Valladolidom. Podobne to bolo aj v predsezónnom období. Počas tohto júlového súboja si Arbeloa s mladým stredopoliarom vymenil niekoľko gest.

Los Blancos nezačali žiadne oficiálne rozhovory, ale madridská akadémia ho nespúšťa z dohľadu a upozorňuje na priaznivé okolnosti vedúce k získaniu veľmi žiadaného hráča.

Záujem prejavili aj Atlético a Barcelona, ​​ktorí sa pýtali na situáciu 16-ročného mladíka. Oba kluby by radi videli Víctora vo svojich mládežníckych tímoch a radi by z neho urobili jedného zo svojich najdôležitejších hráčov, pričom mu sľúbia projekt ušitý na mieru jeho potrebám, ktorý mu umožní rýchlo postúpiť v rebríčku a pokračovať vo svojom rozvoji.

Okrem toho ďalšie tímy ako Villarreal, Real Sociedad a Sevilla dúfajú, že dostanú šancu a budú súťažiť o služby talentovaného mladíka.

Víctor a jeho rodina sú veľmi pripútaní k Los Pucelanos. Aj k mestu Valladolid, kde chlapec žije od detstva. Jeho otec, tretí najlepší strelec v klubovej histórii, pôsobí v mládežníckej akadémii, podporuje tvorbu metodiky fungovania a riadenia mladých hráčov a slúži im ako vzor.

Štyridsaťdeväťročný tréner vyrastal v Reale Madrid, kde hral v rezervnom tíme a C-tíme (nedarilo sa mu debutovať v prvom tíme), predtým, ako začal svoje dobrodružstvo s inými klubmi (Toledo, Tenerife, Valladolid, Cartagena a Leganés).

Veci vo Valladolide sú napäté. Budúcnosť hráča vyzerá sľubne s talentami ako Pascu, Guilherme Ruck, Arnun a Redondo. Ich veľkou výzvou je však udržať si ich, kým nedosiahnu vek na podpísanie profesionálnej zmluvy. A španielske futbalové veľmoci (a aj niektoré európske) im už klopú na dvere.

zdroj: relevo.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x