Domov La Fábrica Álvaro sa dočkal návratu do prvého tímu

Álvaro sa dočkal návratu do prvého tímu

Mladý útočník Álvaro Rodríguez sa vracia do prvého tímu Realu Madrid, nakoľko ho tréner Carlo Ancelotti nominoval na stretnutie Copa del Rey proti Arandine.

Autor: Matej Kubove

Stalo sa tak prvýkrát od 27. mája minulého roka, keď odohral 25 minút pri výhre v Seville (2:1). Počas minulej ligovej sezóny dostal priestor v šiestich dueloch, strelil jeden gól do siete Atlética, čím zachránil remízu 1:1 Dva razy nastúpil aj v rámci Copa del Rey.

Najskôr hneď na úvod v Cacereňu, potom na sedem minút prvého semifinále proti Barcelone. Ancelotti dokonca v jednom rozhovore povedal, že Álvaro má kvalitu, aby bol súčasťou prvého tímu, ale veci počas leta skomplikovali aj zdravotné problémy, a tak ani necestoval na turné do USA.

Následne po dohode s Raúlom ostal v Castille, aby pravidelne hrával a nebol pod veľkým tlakom. V rezervnom tíme je s piatimi gólmi najlepším strelcom mužstva. Stále má dôveru aj od Ancelottiho, o čom hovorí pozvánka na stretnutie pohárovej súťaže.

Uruguajčan je dvanástym hráčom z akadémie, ktorého taliansky lodivod v prebiehajúcej sezóne nominoval na zápas áčka. Dvakrát do hry zasiahol Gonzalo García, teraz sa vracia Álvaro. Spoločne s ním sú v nominácii na duel v Arandine aj Carrillo, Tobias, Paz a Martín.

Zdroj: realmadryt.pl