Domov Novinky Report: Real Madrid 4-2 Villarreal (video)

Report: Real Madrid 4-2 Villarreal (video)

Jedna tretina Ronaldovho trestu je za nami a Real aj bez jeho pomoci dokázal zvíťaziť s Villarrealom v pomere 4-2.

Bale sa vrátil po zranení a v útoku ho doplnili Benzema a Jesé. V strede poľa sa namiesto Xabiho objavil Illarra, ktorý bol podporovaný Lukom Modrićom a Ángelom Di Maríom. Už tradičného brankára pre zápasy La Ligy, Diega Lópeza, chránila štvorica obrancov Carvajal, Pepe, Ramos a Marcelo.

Velšský rýchlik si lepší návrat do zostavy snáď ani nemohol želať. Bývalý hráč Tottenhamu totiž otváral skóre už v siedmej minúte. Bale po chybe obrancu Dorada ponúknutú cestu k bráne neodmietol a pred brankárom sa nemýlil. Skóre sa v prospech Realu menilo aj v 25. minúte a opäť mal v góle prsty Gareth Bale, ktorý tentokrát plnil úlohu prihrávajúceho hráča. Strelcom gólu bol Karim Benzema, ktorého strela sa od Asenja odrazila do siete. Villarreal však dvojgólové manko neodradilo a ešte pred polčasom sa presadil Mario Gaspar, ktorý nechytateľnou ranou ku pravej strane prekonal Diega Lópeza. Gaspar sa tak stal prvým hráčom v roku 2014, ktorý skóroval na Santiagu Bernabéu.

V druhej polovici Real aj naďalej držal hru vo svojich rukách. V 64. minúte sa k jemnej strele dostal Jesé Rodríguez a prekonal brankára Žltej ponorky podobným spôsobom ako to bolo v zápase proti Atléticu Madrid. O päť minút neskôr sa však opäť tešili hostia, ktorí dokázali premeniť ponúknutý priamy kop z 25 metrov. Na pekné umiestnenie lopty do ľavého horného rohu brány, López nemal nárok. Real ešte do konca zápasu dokázal skórovať. Pri poslednom góle zápasu Jesé prihrával Benzemovi a Francúz sa z hranice šestnástky nemýlil.

V tomto zápase sme však prišli aj o dvoch ľavých obrancov, pričom obaja sa zranili ešte počas prvého polčasu. Prvým bol Marcelo, ktorého musel striedať Coentrão, no ani ten sa na ihrisku príliš neohrial a hneď po polčase bol nahradený Arbeloom. Najbližší zápas nás čaká v utorok, v odvetnom zápase Copa del Rey proti Atléticu Madrid.

zdroj: marca.com