Domov Novinky Bellingham sa vráti do stredu poľa

Bellingham sa vráti do stredu poľa

Judeovi Bellinghamovi sa v budúcej sezóne zmení úloha. Carlo Ancelotti má mať jasnú predstavu o tom, že ako...

Autor: Marek Varga
2 komentáre

Carlo Ancelotti je spokojný s tým, čo má a čo prichádza. Angličana pred touto sezónou nasadil do diamantovej formácie v strede poľa a teraz verí, že jeho návrat do druhej lajny je s blížiacim sa príchodom Kyliana Mbappého tým najlepším riešením.

Jude Bellingham prišiel do Madridu v lete 2023. Bol to už nejaký čas avizovaný transfer, no nemenej jedinečný a jednoducho iný. Prišiel ako nominálny stredný záložník a hral bližšie k súperovej šestnástke ako kedykoľvek predtým vo svojej kariére. Čoskoro sa však vráti do stredu poľa. Aspoň taký je zámer trénerského štábu pre to, čo príde.

Prvá debata, ktorá sa okolo Angličana rozprúdila, sa týkala jeho pozície na ihrisku. Pre Carla Ancelottiho to bolo jasné od samého začiatku. Tak ako teraz, keď sa blíži finalizácia ságy s Kylianom Mbappém v hlavnej úlohe.

Ak sa v roku 2023 bývalý hráč Borussie Dortmund dokonale ocitol v úlohe ofenzívne ladeného hráča, tak v ďalšej sezóne bude jeho prirodzeným prostredím druhá línia.

Talian implementoval formáciu, v ktorej obnovil pozíciu útočného stredopoliara, čo je v modernom futbale čoraz zriedkavejšie. Diamantová formácia stredu poľa začala fungovať predovšetkým kvôli defenzívnemu zapojeniu Bellinghama, ktorý pokrýval ľavú stranu stredu poľa a dávalo zmysel extrémne náročnému hernému systému. Dvadsaťročný mladík k tomu prispel natoľko, že sám Ancelotti označil svoju sezónu za výbornú.

Takmer po roku, keď Mbappého krok stále nie je oficiálne potvrdený, no čoskoro sa tak stane, vyvstáva otázka, ako do jedenástky vtesnať toľko výborných hráčov, ktorí budú od 1. júla v kádri Realu Madrid.

Najmenej sa o to všetko obáva… Carlo Ancelotti. „Dajte mi rôznorodých hráčov a ja ich budem vedieť využiť,“ hovorí tréner Realu.

Zoznam hviezd, ktoré manažuje Ancelotti

Počas svojej kariéry vedel Carletto dostať to najlepšie z najväčších postáv svetového futbalu, ktoré pod ním pôsobili. Mbappé môže byť čerešničkou na torte dlhého zoznamu hviezd, ktoré mal k dispozícii v rôznych tímoch, ktoré viedol.

Kaká, Cristiano Ronaldo, Zlatan Ibrahimović, Paolo Maldini, Karim Benzema, Didier Drogba a David Beckham sú len niektoré z futbalových legiend, ktoré tento 64-ročný tréner dokázal „ukočírovať“. Samozrejme okrem tých nových, ktorí rastú v Reale Madrid.

Káder prvého tímu na budúcu sezónu nebude rovnaký ako tento rok. Jednou z najcharakteristickejších vlastností súčasných hráčov Los Blancos je schopnosť meniť pozície na ihrisku.

Bellingham nastúpil do tímu ako stredopoliar a niekedy hral takmer ako klasická deviatka. Málokto veril, že Vinícius bude môcť hrať v strede útoku, no on to robí a predvádza tam bezchybný výkon.

Valverde dokonca v tom istom zápase obsadil štyri rôzne pozície, čo potvrdilo Ancelottiho schopnosť presvedčiť hráča, aby sa prispôsobil okolnostiam.

Podarilo sa mu to napríklad v prípade Eduarda Camavingu v minulom ťažení, keď nastúpil vo viacerých zápasoch na pozícii ľavého obrancu, alebo v prípade Auréliena Tchouaméniho v aktuálnej sezóne, keď bol posunutý na stopérsku pozíciu.

Na tlačovej konferencii pred zápasom proti Deportivu Alavés sám tréner Realu priznal, že prioritou Bellinghama nie je strieľať góly. Jeho nečakaný výkon pomohol zabudnúť na odchod Karima Benzemu, rovnako tak aj fantastický výkon Joselua.

Angličan sa v ďalších sezónach vráti na prirodzenejšiu pozíciu, ktorú zastával pred prestupom do španielskej metropoly. Opäť bude skôr stredovým záložníkom, nielen kvôli prestupu Mbappého, ale aj formou a potrebami kádra.

Bellingham je rodený futbalový talent. Jeho kvalita sa dá využiť na zmenu hernej váhy mužstva v kľúčových momentoch. Angličan je komplexný hráč, jeden z tých, ktorí teraz dominujú na trhu. Strieľať góly je lákavé, ale Jude vie, že najdôležitejšou vecou vo futbale je tím.

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
2 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

2
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x