Domov Novinky Koniec diskusie – odchytá finále Courtois?

Koniec diskusie – odchytá finále Courtois?

Ancelotti má v úmysle postaviť do brány Thibauta Courtoisa vo Wembley. Talian to plánoval už dlhšie, aj keď stále panovali pochybnosti, či bude Belgičan fyzicky pripravený. Odpoveď je jasná. Áno, je.

Autor: Henriette Ősziová
2 komentáre

Takmer dva týždne po svojom návrate do hry sa Courtois cíti lepšie. Brankár je sebavedomý, obratný a robí skvelé zákroky. Nie je na ňom vidieť ani stopu nepohody.

V tejto chvíli sa zdá, že iba ďalšie zranenie by ho mohlo pripraviť o miesto medzi žrďami vo finále Ligy majstrov.

Proti Deportivu Alavés podal Thibaut dobrý výkon. 32-ročný brankár predviedol až 10 zákrokov. Aby sme to náležite ocenili, stačí spomenúť, že je to jeho najlepší výsledok v kariére a prvé vystúpenie s dvojciferným počtom zákrokov od sezóny 2007/08, keď Iker Casillas predviedol 11 zákrokov proti Zaragoze.

K rekordnému počtu zákrokov pridal Courtois aj tri parády. Najpozoruhodnejší zákrok sa podaril po strele Hagiho v druhom polčase. Je možné, že to bol jeden z najlepších zákrokov v La Lige v tejto sezóne.

Cítim sa veľmi dobre. Rozumiem pochybnostiam, ktoré môj stav mohol vyvolať po mojom návrate, ale vedel som, že sa vrátim silný. Som rovnaký Courtouis, alebo ešte lepší. Možno mi chýbal takýto zápas, kde bolo veľa striel. Som hrdý na svoj zákrok po strele Hagiho. Mužstvo má teraz pár dní voľna, ale naďalej budem spolupracovať s trénerom brankárov“, povedal po záverečnom hvizde samotný hráč.

Súčasný stav jasne naznačuje, koho možno očakávať v základnej zostave vo Wembley. Pocity sú výborné. Belgičan nastúpil trikrát a trikrát si udržal čisté konto.

Brankár síce zostal dlhé mesiace mimo hry, no zaujímavosťou je, že naposledy ho prekonali 3. augusta v priateľskom zápase proti Juventusu.

Nech sa na to pozrieme z ktorejkoľvek strany, najlepší brankár na svete sa vrátil do hry. Na rozdiel od niektorých názorov to urobil ešte lepším spôsobom, ako predpokladal najoptimistickejší scenár.

V pláne je, že si Lunin a Courtois rozdelia zvyšné dva ligové zápasy. Očakáva sa, že kto nastúpi proti Betisu, zahrá si aj finále Ligy majstrov.

Aj preto s Villarrealom s najväčšou pravdepodobnosťou uvidíme Andriya od prvej minúty. Ukrajinec tak urobí bodku za záverom sezóny, ktorá pre neho prekonala všetky očakávania.

Dvadsaťpäťročný hráč odohral 30 zápasov a udržal si 12 čistých kont. Jeho jediným problémom však je, že Real Madrid má Thibauta Courtoisa. Belgičan nastúpi proti Borussii. To Ancelotti chcel a stále chce. Diskusia sa skončila, prakticky neexistujú žiadne pochybnosti.

Zaujímavé je, že po utorkovom zápase Courtois oznámil, že počas týchto troch dní voľna pre tím bude trénovať s trénerom brankárov Luisom Llopisom. V stredu Andriy Lunin zverejnil na Instagrame video z domáceho tréningu, aby ukázal, že ani on neodpočíva.

Zdroj: as.com, Chiringuito

Subscribe
Notify of
2 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

2
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x