Domov Novinky Franova neistá budúcnosť

Franova neistá budúcnosť

Hrať za Real Madrid je čoraz hodnotnejšie a ťažšie. Fran Garcia je dôkazom tejto tézy. Ľavý obranca podáva v tejto sezóne výkony na solídnej úrovni, v národnom tíme oficiálne debutoval a jeho zmluva (jedna z najnižších v tíme) je platná do roku 2027. Napriek tomu sa v tíme udrží v ďalšej sezóne len ťažko.

Autor: Henriette Ősziová
0 komentár

Fran si je vedomý plánov klubu. Len nečakaný zvrat a zhon predvídaných prestupov môže Španiela udržať v kádri kráľovského tímu aj v nasledujúcej sezóne.

Ak chce obranca hrávať pravidelne, bude musieť odísť. V súboji s Deportivom mu Ancelotti nedaroval ani minútu.

Situácia na poste ľavého obrancu prešla v uplynulých mesiacoch mnohými zmenami. Predovšetkým Ferland Mendy sa dostal z nevýhodnej pozície.

Dnes sa už nikto neodváži spochybňovať jeho postoj. Francúz je s Realom spätý do roku 2025 a vedenie ho v minulých rokoch zaradilo na prestupovú listinu.

Hráčov prínos k výsledkom bol kľúčový. Nie je prekvapením, že v tejto situácii klub vážne uvažuje o tom, že mu ponúkne novú zmluvu. Rozhovory v tejto veci sa uskutočnia po finále Ligy majstrov a pred začiatkom Majstrovstiev Európy.

Carlo Ancelotti sa Ferlanda vždy zastával. Tréner na každú otázku o ňom odpovedá rovnako. Ak by to bolo na ňom, zmluvu by s ním okamžite podpísal. Mendyho vníma ako najlepšieho ľavého obrancu na svete. V hlavnom meste Španielska by rád zostal aj samotný hráč, aby si zahral po boku svojich krajanov.

Dvadsaťosemročný hráč hral od začiatku vo finále Ligy majstrov proti Liverpoolu a 1. júna nastúpi od prvého hvizdu aj proti Borussii. Tréner sa na neho vždy spoliehal v najdôležitejších zápasoch.

Podľa Ancelottiho by výmena hráča tejto triedy vyžadovala veľké finančné výdavky. V Európe ťažko nájdete niekoho na podobnej úrovni za rozumnú cenu.

Fran medzitým klesol v hierarchii na miesto tretieho ľavého obrancu. Ancelotti pri Mendyho absencii opakovane uprednostnil Camavingu. Toto riešenie pomohlo aj pri riešení preplnenosti stredu poľa.

Tréner oceňuje Garcíove ofenzívne dispozície a vo všeobecnosti ho považuje za skvelého hráča, ale v septembri na Metropolitane videl ako na dlani, že bránenie ho stojí oveľa viac úsilia ako ostatných.

Španiel v tejto sezóne nazbieral 1 596 minút rozložených do 30 zápasov. Jeho dynamika však napriek tomu jednoznačne klesala. Trénerský štáb je však spokojný s prístupom Frana, ktorý ostáva skromný a myslí len na tvrdú prácu. Jeho zotrvanie by pre trénera a jeho kolegov naozaj nebol problém.

Aj keď Mendyho budúcnosť zostáva nejasná a Real ostáva otvorený, ak za 28-ročného hráča príde finančne výhodná ponuka, na obzore Frana je ešte jedna prekážka. Samozrejme, hovoríme o dohode klubu s Daviesom.

Problémom je však stále prestupová cena. Podľa Los Blancos chcú Bavori stále príliš veľa peňazí za hráča so zmluvou platnou už len na jeden rok. Los Blancos vnímajú Kanaďana ako veľmi rozumnú posilu. Najmä preto, že hovoríme o hráčovi, ktorý má len 23 rokov.

Vzhľadom na svoje súčasné postavenie musí Fran nevyhnutne zvážiť dve možnosti. Prvou je hosťovanie a prípadný návrat, druhou je prestup s možnosťou spätného odkúpenia.

Na druhej strane je jasné, že potrebuje hrať, čo mu zabezpečí aj vyšší plat, ak by sa v určitom momente rozhodol pre prestup. Jeho neúčasť v zostave pre EURO sa zdá byť prakticky istá. Nech sa na to pozrieme akokoľvek, je to výlučne dôsledok jeho nedostatku pravidelného herného času v Reale Madrid.

Niektorí aktivisti sú tiež toho názoru, že z dlhodobého hľadiska by bolo lepším riešením priviesť späť Miguela Gutierreza. Kráľovský klub môže hráča stále odkúpiť za 8 miliónov eur.

Nedá sa vylúčiť, že majitelia využijú túto možnosť a Miguela potom nechajú ešte rok v Girone, ktorá sa kvalifikovala do Ligy majstrov.

Klub má jednoznačne záujem o to, aby si mužstvo zachovalo svoju španielsku identitu. Ak Nacho alebo Ceballos opustia tím, Španieli, ktorí už v tíme sú, zostanú alebo sa k nim pridajú ďalší. Pre Frana by to mohla byť záchrana a pre Miguela nádej.

Zdroj: relevo.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x