Domov Novinky AS: Modrić je jeden krok od toho, aby zostal

AS: Modrić je jeden krok od toho, aby zostal

Luka Modrić napokon predĺži zmluvu s Realom Madrid a zostane v klube aj v sezóne 2024/25.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Otázku malo vyriešiť posledné stretnutie hráča s Florentinom Pérezom. Chorvát sa môže stať novým prvým kapitánom a najúspešnejším hráčom v klubovej histórii.

Luka Modrič je krôčik od predĺženia zmluvy s Realom Madrid na sezónu 2024/25. Podľa AS došlo v tejto veci k výraznému zrýchleniu po štvrtkovom stretnutí samotného hráča s Florentinom Pérezom.

Chorvátsky stredopoliar mu mal oznámiť, že jeho snom je ukončiť futbalovú kariéru na Santiago Bernabéu. Na druhej strane, nikto v kanceláriách vo Valdebebas nemieni ísť proti očakávaniam hráča, ktorý už teraz patrí medzi legendy klubu.

Modrič, ktorý bude mať v septembri 39 rokov, vždy uprednostňoval zotrvanie v Reale Madrid, bez ohľadu na to, na ako dlho mu klub ponúkne zmluvu.

Jeho výnimočné minúty v druhom polčase a v predĺžení na Etihad Stadium a v odvetnom zápase proti Bayernu Mníchov napokon všetkých presvedčili, že najlepším riešením pre obe strany bude predĺženie spolupráce o ďalší rok.

Podpora fanúšikov

Real Madrid berie do úvahy aj rešpekt a obdiv, ktorý sa Modrićovi dostáva v celom Španielsku – o tom svedčia pravidelné ovácie nielen na Santiago Bernabéu, ale prakticky na každom štadióne La Ligy.

Samotné Madridismo vyjadrilo svoje očakávania aj počas poslednej oslavy španielskeho titulu v uliciach Madridu. Zakaždým, keď sa o slovo prihlásil Chorvát, bolo počuť jednohlasné výkriky: „Modrić, zostaň!“

Sám Modrić sa tiež nikdy netajil tým, že v Madride bol vždy šťastný, pracovne aj súkromne. Posledné roky pravidelne odmietal lákavé ponuky zo Saudskej Arábie a v rozhovoroch s predstaviteľmi klubu na každom kroku zdôrazňoval, že ekonomické otázky určite nerozhodnú o jeho budúcnosti.

Stredopoliar nechce počúvať žiadne ponuky ani zo Saudskej Arábie, ani zo Spojených štátov a momentálne je jeho cieľom číslo jeden zostať v Reale Madrid ešte jednu sezónu.

Aby to bolo možné, je pripravený súhlasiť so znížením svojich doterajších zárobkov a prijať rolu oporného hráča, ktorú už v tejto sezóne začal hrať.

Carlo Ancelotti je zároveň optimistom, že má stále k dispozícii takého skúseného hráča, ktorý by bol neoceniteľnou oporou pre nových a mladších hráčov.

A ak Nacho toto leto opustí Madrid, Modričov status stúpne na ešte vyššiu úroveň, keďže sa stane novým prvým kapitánom Realu Madrid.

Chorvát prišiel do Realu Madrid v roku 2012 po zložitých a zdĺhavých rokovaniach s Tottenhamom, ktorý napokon prijal ponuku 35 miliónov eur. Modrićove začiatky v klube neboli najľahšie, no po rokoch sa stal kľúčovou postavou mužstva, s ktorým vyhral celkovo päť európskych pohárov.

1. júna vo Wembley bude mať šancu vyhrať svoj šiesty Európsky pohár a vyrovnať tak rekord Paca Genta.

25 titulov

Po nedávnom spečatení španielskeho titulu dosiahli Modrić a Nacho v Reale Madrid hranicu 25 oficiálnych trofejí a vyrovnali klubový rekord Karima Benzemu a Marcela.

Ak vyhrajú Ligu majstrov, stanú sa novými najúspešnejšími hráčmi v histórii klubu. S ohľadom na túto skutočnosť si Modrić uvedomuje, že vzhľadom na vysoko pravdepodobný odchod Nacha by mohol v budúcej sezóne prevziať individuálne vedenie v týchto pretekoch.

Víťazstvo vo Wembley zaručuje Realu účasť až na siedmich turnajoch v sezóne 2024/25 – Liga majstrov, La Liga, MS klubov, Copa del Rey, Európsky superpohár, Španielsky superpohár a Interkontinentálny pohár.

zdroj: as.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x