Domov Novinky MARCA: Predstavenie Mbappého pred EURO

MARCA: Predstavenie Mbappého pred EURO

Francúz chce ísť do turnaja s kľudnou hlavou a preto by bol najradšej, keby sa všetko uzavrelo pred začiatkom ME v Nemecku.

Autor: Marek Varga
0 komentár

„Po siedmich rokoch potrebujem novú výzvu,“ toto je najpriamejší možný súhrn odchodu Kyliana Mbappého z PSG. Francúzsky útočník na svojich sociálnych sieťach potvrdil, čo bolo verejným tajomstvom.

Bola to len otázka času a vypadnutie zverencov Luisa Enriqueho v Lige majstrov znamenalo, že hráč už nechcel čakať. Pred niekoľkými mesiacmi, presnejšie vo februári, denník MARCA už oznámil Mbappého príchod do Realu Madrid a naznačil, že o tom, kedy sa prestup oficiálne oznámi, rozhodne hráč.

Prezentácia francúzskeho hráča na Santiago Bernabéu je preto komplexnejšia, ako sa zdá.

„Majstrovstvá Európy budú mojou prioritou, ale dúfam, že dovtedy sa všetko vyrieši,“ povedal Kylian, ktorý chce, aby sa jeho budúcnosť vyriešila pred Majstrovstvami Európy v Nemecku, ktoré sa začnú 14. júna.

Klub chce, aby Francúz išiel na turnaj ako hráč Realu Madrid kvôli mediálnemu vplyvu. Tu nastáva prvý problém… pretože Kylian má zmluvu s PSG do 30. júna.

Na uvoľnenie pred konečným termínom bude potrebovať súhlas parížskeho klubu alebo vzájomnú dohodu oboch strán.

Real Madrid chce oznámiť podpis zmluvy a predstaviť ho v prvý júnový týždeň. Po finále Ligy majstrov a pred EURO, ale termíny sú tesné… a bude to závisieť aj od dostupnosti Bernabéu, kde budú prebiehať letné koncerty.

Po finále vo Wembley klub aktivuje operáciu Mbappé, ktorá má nekonečné množstvo možných scenárov. S dilemou Majstrovstiev Európy… Turné Realu Madrid po Spojených štátoch zostáva v pozadí…

Klub sa toto leto opäť zúčastní na 2024 Soccer Champions Tour, ale turné nebude podobné tomu, ktoré zažili minulé leto na UCLA. Real Madrid tu odohrá tri plánované zápasy.

Prvý zápas odohrajú 31. júla na Soldier Field v Chicagu proti AC Miláno. Druhý zápas bude El Clásico. Štadión MetLife v East Rutherford v štáte New Jersey bude 3. augusta hostiť súboj s Barcelonou.

Real Madrid uzavrie svoju turnajovú účasť 6. augusta proti Chelsea na Bank of America Stadium v ​​Charlotte. Debut Mbappého za Real Madrid bude závisieť od postupu Francúzska na európskom šampionáte, pretože ako klub ubezpečil, na letnom turnaji budú hrať všetci dostupní hráči Realu Madrid, s výnimkou tých, ktorí si zahrajú v semifinále ME alebo Copa América.

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x