Domov Nezaradené REPORT: Osasuna 1-3 Real Madrid

REPORT: Osasuna 1-3 Real Madrid

Real Madrid sa vrátil do ligy víťazstvom. Vedúci celok ligy ťažko bojoval o víťazstvo, napokon sa to podarilo. Hralo sa na ťažkom teréne, stav trávnika bol zlý.

Benzema mal hneď v 5. minúte šancu na skórovanie, ale jeho volej šiel pár centimetrov mimo bránu. Ďalšie nebezpečenstvo prišlo na druhej strane v 13. minúte, kedy pálil Fausto, lopta zasiahla Casemira a Navas musel zasahovať.

Prvý gól prišiel v 24. minúte, kedy Benzema perfektne našiel nabehnutého Ronalda a ten prekonal brankára Sirigu. Radosť trvala len deväť minút a bolo vyrovnané. Domáci zásluhou Sergia Leóna, ktorý sa presadil jeden na jedného s Navasom, vyrovnali na 1-1.

Madridisti sa chceli opäť dostať do vedenia. Obrovskú príležitosť mal Benzema, ktorý sa ocitol len pár metrov od brány, ale jeho strelu dokázal na poslednú chvílu vyraziť Sirigu.

Ako prví mali v druhom polčase veľkú šancu domáci, kedy sa strelec gólu Sergio León pokúsil prekonať Navasa ľavou nohou. V 57. minúte došlo k nútenému striedaniu na strane hostí. Nešťastne sa zranil Danilo a nahradil ho James Rodriguez, ktorý mal za úlohu vniesť do hry nový impulz.

Následne krátko na to sa Benzema dostal do pokutového územia domácich, obrancovia ho dokázali odstaviť od lopty, to však nezabránilo Iscovi, aby všetkých predbehol a poslal loptu za Sirigov chrbát. Biely balet sa tak opäť dostal do jednogólového vedenia.

Jeden presný zásah pridal v nadstavenom čase, konkrétne v 93. minúte striedajúci Lucas Vázquez a stanovil tak konečné skóre na 1-3. Real Madrid sa tak naďalej udržal na prvej prierčke v tabuľke La Ligy a môže premýšľať nad osemfinálovým duelom Ligy majstrov proti Neapolu.

zdroj: realmadrid.es