Domov Nezaradené Kolektív rozhodcov skrýval Negreirov vplyv

Kolektív rozhodcov skrýval Negreirov vplyv

Portál El Debate získal prístup k správe úradníkov Guardia Civil, ktorá bola predložená sudcovi.

Autor: Patrik98
0 komentár

Vyšetrovatelia Civilnej gardy, ktorí vyšetrujú platby barcelonského futbalového klubu José María Enríquez Negreirovi, bývalému viceprezidentovi rozhodcov, doručili správu sudcovi Joaquínovi Aguirreovi zodpovednému za vyšetrovani.

V tejto správe dospeli k záveru, že vedenie rozhodcov krylo vplyv na rozhodcov. V správe, ku ktorej má El Debate prístup, výskumníci prezentujú svoje závery po prieskume, ktorý vykonali v Technickej komisii rozhodcov (CTA), a vyjadrenia, ktoré prevzali od viac ako dvadsiatich rozhodcov.

28. septembra sa štyria členovia skupiny pre ekonomické a technologické zločiny barcelonskej justičnej policajnej jednotky nečakane objavili v kanceláriách  rozhodcov, ktoré sa nachádzali v Ciudad del Fútbol v Las Rozas v Madride, v komplexe Kráľovskej španielskej futbalovej federácie (RFEF).

Boli vnútri dvanásť hodín. Za ten čas odniesli desiatky škatúľ plných dokumentácie. Rovnakým spôsobom fotografovali dôkazy, ktoré podporovali absenciu kľúčových dokumentov, ktoré demonštrovali Negreirovu schopnosť ovplyvňovať rozhodcov.

Tesne pred pátraním, konkrétne v mesiaci júl, vyšetrovatelia vykonali sériu výpovedí od približne dvadsiatich členov, medzi ktorými boli okrem iného Antonio Mateu Lahoz, Santiago Jaime Latre a Alfonso Pino Zamorano.

Rozhodca Mateu Lahoz sa napríklad vyšetrovateľom priznal, že rozhodcovia, ktorí prišli pískať do Barcelony, sa s Negreirom stretávali v reštaurácii jeho partnerky a chodili aj na karaoke. Bývalý rozhodca tiež tvrdil, že Negreira „bol plukovníkom Mediny Cantalejo“ , súčasným šéfom CTA.

Vo vyjadreniach rozhodcov sa viackrát objavil aj Negreirov syn José Enríquez Romero, ktorý je v kauze tiež obvinený. Podľa svedectva rozhodcov Enríquez odviezol rozhodcov na Camp Nou v luxusných autách – konkrétne Mercedes Coupé GLE tmavej farby – a že „to bol sprievod, ktorý nebolo ľahké odmietnuť, pretože bol šéfovým synom“.

Išiel s nimi aj do šatne. Podľa Latreho mu ráno zavolal Enríquez Romero, išiel do hotela, kde bol ubytovaný, dali si kávu a potom ho zobral na ihrisko. Zdôraznil tiež, že to nebolo len u neho, bola to bežná prax väčšiny rozhodcov, ktorí prišli do Barcelony.

Teraz, po kompilácii a analýze všetkých týchto materiálov, Civilná garda v správe o záveroch, ktorú doručila sudcovi Aguirreovi, tvrdí, že predstavitelia CTA manévrovali, aby pokryli možnosti vplyvu, ktorý mal Negreira na členov, ktorí mu boli priamo podriadení.

Negreirov postoj bol podľa tézy výskumníkov motivovaný finančnou kompenzáciou, ktorú dostal od Barcy. Civilná garda doteraz odhadla platby, ktoré tím Barcy zaplatil bývalému viceprezidentovi rozhodcov, na viac ako 7,5 milióna eur .

Ďalším krokom v prípade bude prebratie Negreirovej vlastnej výpovede, ku ktorému dôjde pred sudcom Aguirrom so závermi vyšetrovateľov. Pôvodne bolo pojednávanie stanovená na túto stredu 21. februára. Namiesto toho ju magistrát po výzve obhajoby rozhodcu odložil na 8. marca.

Teraz je dátum vo vzduchu po tom, čo právnik opäť požiadal o zmenu dňa s odvolaním sa na problémy s plánovaním. Malo by sa pamätať na to, že Negreira sa snažil vyhnúť súdu predložením lekárskej správy, v ktorej sa uvádzalo, že nie je schopný svedčiť kvôli problémom s pamäťou. Namiesto toho sa sudca rozhodol prijať vyjadrenie po vypočutí súdnych znalcov, ktorí tvrdia opak.

Zdroj: eldebate.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x