Domov Klub Päť chýb Zidana v predsezónnej príprave

Päť chýb Zidana v predsezónnej príprave

Autor: Administrátor
4 komentáre

Aj Zinedine Zidane má svoj podiel za zlý výkon po ponižujúcej porážke s Atleticom Madrid. Dôvodov je niekoľko:
1. Stále to isté
Ak zameníme Edena Hazarda za Cristiana Ronalda a Thibauta Courtoisa za Keylora Navasa, tento tím Realu Madrid je úplne rovnaký, ako mal Zidane vo svojej poslednej sezóne 2017/18.
2. Žiadna zmena systému
Proti Arsenalu Zidane postavil hráčov vo formácií 4-4-2 s Lukom Jovičom, ktorý sa pripojil ku Karimovi Benzemovi v útoku, ale jeho systémom prvej voľby zostáva už veľa krát vyskúšaný a testovaný 4-3-3. Pokiaľ jeho systém nezmení nejaký nový hráč, tak je nepravdepodobné, že sa v deň zahájenia sezóny Real objaví na ihrisku s iným rozostavením.
3. Žiadna reakčná kapacita
Madrid zaostal na začiatku svojich všetkých troch doterajších prípravných zápasov, a v každom z nich sme mohli vidieť veľmi nízku intenzitu tímu do tej miery, že v prvej polovici Real obdržal osem z 12 gólov. Zidanove zmeny urobili len málo, a v žiadnom okamihu hry nepriniesol žiadne prekvapenie.
4. Pár minút pre mladíkov
Napriek tomu, že Takefusa Kubo a Rodrygo žiarili proti Bayernu Mníchov jasnejšie ako ktokoľvek iný, mladíci Realu ešte stále nehrajú toľko, ako by sa im páčilo.
5. Malá verejná sebakritika
Zidane bol vždy vo svojich tlačovkách jednotvárny a to sa nikdy nezmenilo. Nepredložil žiadnu kritiku tímu ani po obdržaní piatich gólov v prvej polovici derby v New Jersey. Jeho tón sa zmenil iba pri odpovedaní na otázky týkajúcich sa Garetha Balea.
Zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
4 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

4
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x