Domov Klub Santiago Bernábeu bude hostiť zápas medzi Španielskom a Brazíliou

Santiago Bernábeu bude hostiť zápas medzi Španielskom a Brazíliou

Santiago Bernábeu bude 26. marca dejiskom medzištátneho prípravného zápasu medzi Španielskom a Brazíliou.

Autor: Matej Kubove
0 komentár

Toto stretnutie bude mať zároveň aj edukatívny účel, pretože sa odohrá s cieľom zvýšiť povedomie o rasizme.

Opakované rasistické urážky na Viníciusa Júniora zo strany fanúšikov súperov viedli k tomu, že sa obe medzinárodné futbalové federácie dohodli na organizácii zápasu a posilnili svoj záväzok proti násiliu a rasizmu v rámci témy s názvom „Rovnaká koža“.

Rasistické urážky sú v Španielsku dlhodobo diskutovanou témou a samotný Vinícius sa ich terčom stáva prakticky neustále. Vlani vo Valencii bol duel dokonca takmer ukončený. Samotný futbalista sám identifikoval fanúšika, ktorý na neho neslušne kričal.

V príspevkoch na sociálnych sieťach po tomto zápase Vinícius napísal, že „rasizmus je v La Lige normálny“ a že „v Brazílii je Španielsko známe ako krajina rasistov.“

Brazílska futbalová federácia a tiež vláda krajiny vyzvali španielske úrady, aby konali. LaLiga podala sťažnosti za rasistické urážky, ale niektoré prípady boli odložené.

V októbri La Liga predstavila systém monitorovania nenávisti na sociálnych médiách ako súčasť svojho boja proti rasizmu.

Španielsko a Brazília sa proti sebe postavia prvý raz od Pohára konfederácií v roku 2013, celkovo pôjde o desiaty vzájomný súboj.

Zároveň to bude prvý duel nového brazílskeho trénera Dorivala.

 

Zdroj: realmadryt.pl

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x