Domov Klub Vypredané štadióny! Superliga triumfuje v USA

Vypredané štadióny! Superliga triumfuje v USA

Real, Barcelona a Juventus zaplnia štadióny počas júlových priateľských zápasov počas Soccer Champions Tour.

Autor: Patrik98
9 komentárov

Prvé El Clásico sa v tejto sezóne uskutoční 23. júla v Las Vegas. 65 000 miest na Allegiant Stadium sa vypredalo za jediný týždeň. Dva zostávajúce zápasy Realu Madrid v Spojených štátoch vyvolali rovnakú pozornosť, pričom štadióny v Los Angeles a San Franciscu sú tiež vypredané. 

Plné hľadisko bude sledovať aj zápas Barcelony proti Juventusu v legendárnom Cotton Bowl v Dallase. Nič z toho nie je náhodné. Dobrá správa pre európsku trojku, ktorá je lokomotívou Superligy.

Tri vyššie uvedené kluby (Real Madrid, Barcelona a Juventus) boli 12. júla predvolané na pojednávanie, na ktorom Súdny dvor Európskej únie (SDEÚ) rozhodne o otázke predloženej madridským obchodným súdom č. 17.

Ten chce, aby Európsky súdny dvor objasnil, či má UEFA monopol, niečo, čo je zakázané v akejkoľvek činnosti a v akejkoľvek forme na celom území Európskej únie a či má teda Superliga voľnú ruku nielen existovať, ale aj rozvíjať sa. .

UEFA sa pokúsila prerušiť pojednávanie 12. júla. Sudkyňa zodpovedná za prípad Sofía Gil však minulý týždeň žiadosť zrušila, pretože sa domnieva, že podstata prípadu presahuje obchodný spor a že je na SDEÚ, aby urovnal monopolnú a dominantnú otázku UEFA .

Tento argument je rovnaký ako argument, ktorý obhajuje Fernando Izurzun, právnik na dôchodku, partner právnickej firmy Clifford Chance a podporovateľ Super ligy.

V súvislosti s blížiacim sa 12. júlom strany zaujímajú svoje stanoviská. Prezident PSG Nasser Al-Khelaïfi si nenechá ujsť príležitosť zaútočiť na Super ligu. Je v poriadku so spôsobom, akým sa k nemu správa UEFA, ktorá obchádza finančné kontroly, ako aj sankcie za hádku v šatni Santiaga Bernabéua, kde sa Leonardo stal obetným baránkom. 

Aleksander Čeferin, ktorý verí, že Superliga je už za nami, berie svoje víťazstvo ako samozrejmosť a v apríli budúceho roka sa chystá opäť kandidovať na prezidenta UEFA. Tebas a Rubiales, ktorí sú bok po boku proti Super lige, sú tiež bok po boku proti Al-Khelaïfovi, ktorý berie obvinenia jeho smerom ako vtip.

Zdroj: as.com

Subscribe
Notify of
9 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

9
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x