Domov Nezaradené Dve strely na bránu za milión eur

Dve strely na bránu za milión eur

Minulé leto AC Milano podpísalo Luku Joviča na hosťovanie z Fiorentiny, čo stálo Rossoneri milión eur.

Autor: Patrik98
0 komentár

„Najdrahší Jovič, teraz si na rade ty“ – zdá sa, že tréner Rossoneri Stefano Pioli zrejme staví na Srba v najbližších dvoch zápasoch, v ktorých pre trest za červenú kartu Olivier Giroud nenastúpi.

Luka Jović musí začať byť efektívny. Jeho bilancia v Miláne je zatiaľ sedem zápasov (dva od úvodnej minúty) a žiadny gól ani asistencia. Srb navyše nedostal šancu ani v jednom zo štyroch zápasov skupiny Ligy majstrov.

Počas 223 minút strávených na ihrisku vyslal na súperovu bránu dve strely, obe na bránu. Jović zarába v hrubom 2,6 milióna eur, 217 000 eur mesačne: počas piatich mesiacov sezóny stál svoje kluby asi milión eur.

Teraz bude mať dvojnásobnú šancu na oplatenie: Giroudovo vylúčenie uvoľňuje miesto v základnej jedenástke, a tréner Pioli sa musí rozhodnúť, či oživí kariéru Srba, ktorý má črty klasického hrotového útočníka, alebo sa zameria na Okafora, ktorý hrá netradičnejšie.

Aby trafil bránu, bude sa musieť viac zapájať do útočných akcií, prenikať do pokutového územia a napokon presne zakončiť. Pre útočníka sú to najjednoduchšie úlohy a Jovičovi sa ich zatiaľ nepodarilo splniť.

Srb dostal veľkú chválu za svoje sezóny v Eintrachte Frankfurt a potom oveľa horšie hodnotenia na pôsobenie v Reale Madrid, ktorý ho kúpil za viac ako 60 miliónov eur.

Vo svojej poslednej sezóne vo Florencii bol len priemerný. Miláno si ho vybralo po tom, čo si zo zoznamu vyškrtlo niekoľko mien, najmä Mehhdi Taremiho. Na tomto zozname zostal Jovič ako jeden z mála dostupných hráčov.

Do Milána pricestoval 1. septembra, niekoľko hodín pred koncom letného okna. Odíde cez zimu ako prvý? Závisieť to bude od najbližších vystúpení.

Jeho zmluva vyprší v júni 2024. Pre Pioliho zostáva hráčom, ktorý „ak je fit“, môže byť pre mužstvo užitočný a dokonca dať aj niečo navyše: „Vie hrať futbal, vie nás uspokojiť,“ dúfal na začiatku sezóny tréner.

Jeho doterajšia kariéra bola plná vzostupov a pádov: nádejný bundesligový útočník sa v La Lige nepreukázal a dúfal, že sa znovuzrodí vo Fiorentine, kde strelil šesť ligových gólov, zatiaľ jediné v Serii A.

Zdroj: lagazettadellosport.it

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x