Domov Nezaradené Zidane siahne prvýkrát po útoku Asensio – Benzema – Hazard

Zidane siahne prvýkrát po útoku Asensio – Benzema – Hazard

Autor: Administrátor
0 komentár

Real Madrid môže konečne vidieť útočný trojzubec v akcii po dlhých jedenástich mesiacoch. Zidane už niečo naznačil.

Je pravda, že to bolo len v tréningovom zápase, ale tréner chcel, aby bol čo najbližšie k tomu, čo sa bude odohrávať v prvom zápase po návrate La Ligy s tímom Eibar – útok Asensio – Benzema – Hazard.

V predsezónnej príprave sa Real Madrid 21. júla na International Champions Cup proti Bayernu prvýkrát rozhodol pre trojicu v strede poľa Luka Modrić, Toni Kroos a Isco. Vtedy nebola videná v útoku trojica Asensio, Benzema Hazard. Asensio sa objavil na ihrisku o tri dni na to, keď nahradil v zápase s Arsenalom Karima Benzemu.

Asensio sa zapísal na listinu strelcov, ale neskôr utrpel vážne zranenie kolena, ktoré ho vyradilo až doteraz. Predpokladalo sa, že Asensio už v sezóne 2019/20 neodohrá žiadny zápas, ale pozastavenie futbalu v dôsledku koronavírusu mu môže v tomto smere pomôcť.

Teraz zostáva otázne, či Zidane využije tento trojzubec aj v zápase s Eibar, keďže počas tréningu ho testoval. Malo by byť na pamäti najmä to, že Asensio od tohto predsezónneho stretnutia s Arsenalom nehral jediný zápas, takže je možné že nenastúpi hneď od začiatku.

Zidane bude musieť dlho a tvrdo premýšľať o tom, či riskne Asensia, aj keď v tréningu podáva veľmi slušné výkony. Zostáva ešte jedenásť mimoriadne dôležitých zápasov.

V prípade Hazarda sa zdá, že sú menšie pochybnosti o tom, či sa v zostave objaví. Okrem toho Zidane už ukázal v minulosti, že sa ho nebojí poslať do zápasu po zranení. Stalo sa tak proti Celta Vigo, keď si každý myslel že po troch mesiacoch začne ako náhradník a Zidane ho nasadil od začiatku zápasu.

Hazard sa zranil v zápase proti Levante 22. februára. Očakáva sa, že sa bývalá hviezda Chelsea predstaví v zostave od začiatku zápasu.

V prospech Hazarda hrá aj to, že pred návratom absolvoval mesiac tréning vo Valdebebas a každý bol prekvapený tým, ako pôsobil počas tréningu po operácii.

Nakoniec je tu Benzema, ktorý má Zidanovu plnú dôveru. Jeden z gólov strelil aj v tréningovom zápase a je vo vynikajúcej fyzickej kondícii.

Benzema je momentálne najlepším strelcom Los Blancos a Zidane vie, že ak chce vyhrať La Ligu, potrebuje ho na veľmi vysokej úrovni.

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x