Domov Novinky Desať rokov a jeden deň od historickej chyby

Desať rokov a jeden deň od historickej chyby

Carlos Carpio, zástupca šéfredaktora denníka MARCA, sa v najnovšom článku podelil o svoje myšlienky o Tonim Kroosovi a jeho výkone v zápase proti Bayernu Mníchov. Predstavujeme vám myšlienky novinára.

Autor: Henriette Ősziová
0 komentár

Pred desiatimi rokmi a jedným dňom porazil Real Madrid Guardiolov všemocný Bayern 4:0 v odvetnom zápase semifinále Ligy majstrov 2013/14. Táto prehra bola bolestivou ranou pre jeden z najhrdinskejších európskych klubov.

Hoci to bola krutá porážka, nebola najhoršia. Čas ukázal, že Rummeniggeho rozhodnutie neusilovať o predĺženie zmluvy s Tonim Kroosom bolo oveľa škodlivejšie ako dvojnásobné angažovanie Cristiana Ronalda a Sergia Ramosa.

Keď sa Rummenigge stretol s hráčovým agentom, povedal: „Neponúkneme mu zmluvu za 10 miliónov, pretože Toni nie je hráč svetovej triedy.“

Pripomeňme si, že práve takúto zmluvu predtým ponúkol Mariovi Götzemu. Prezident Bayernu sa vtedy zapísal do histórie. Jeden z najväčších omylov vo futbalovej histórii bude niesť jeho meno.

Guardiola, ktorý vie o futbale o niečo viac ako Karl-Heinz, začal zúfať, keď sa dozvedel, že 23-ročný záložník sa nezvratne rozhodol odísť, aby svojmu bývalému šéfovi dokázal, že sa vo svojich predpovediach mýlil.

O dva mesiace neskôr Real Madrid zaplatil Bayernu 25 miliónov za prestup Toniho Kroosa, ktorý mal ešte rok platnú zmluvu. Príležitosť prišla. Od toho pamätného zápasu v Mníchove v roku 2014 získal Real päť trofejí Ligy majstrov a Bavori jednu a bez preháňania možno povedať, že Kroos má na takejto priaznivej bilancii Los Blancos obrovský podiel.

Toni proti Bayernu opäť ukázal, že jeho extratrieda je večná, pričom Rummenigge všetko sledoval z tribúny. Nemeckému záložníkovi, s ktorým spoločne ovládli európsky futbal, sa môže rovnať len Modrić.

V Allianz Arene Kroos opäť ukázal svoje majstrovské spracovanie lopty a všetko zavŕšil kozmickou, ničivou prihrávkou na Viníciusa. V okamihu zastavil Bayern, ktorý sa od začiatku vrhol na svojho súpera zbesilým spôsobom.

Myšlienka, že Kroos o dva mesiace odíde do futbalového dôchodku a zavesí kopačky na klinec, je urážka, nezmysel. Je to rovnaký nezmysel ako mať ho v tíme a vyzývať ho k odchodu. Toni, zostaň. Tu si ťa vážia tak, ako si zaslúžiš.

Zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x