Domov Mužstvo Real Madrid vyhral na pôde Espanyolu aj vďaka dvom gólom Benzemu, skvele sa vrátil Bale

Real Madrid vyhral na pôde Espanyolu Barcelona tretí zápas La Ligy po sebe a znova sa osamostatnil na tretej priečke.
V Katalánsku mal „biely balet“ výborný vstup do stretnutia, už v štvrtej minúte otvoril skóre Karim Benzema. Ešte lepšie to bolo po štvrťhodine, kedy sa krásnou hlavičkou k žrdi prezentoval Sergio Ramos. Espanyol ale do polčasu znížil, postaral sa o to Léo Baptistao. To nakoniec „nevadilo“, keďže do kabín sa išlo aj tak za dvojgólového rozdielu, nakoľko krásne k žrdi trafil Karim Benzema.
Po zmene strán odstúpil Sergio Ramos, po zranení sa však v 63. minúte vrátil Gareth Bale a už o tri neskôr strelil aj gól. Zvýšil na 4:1 v náš prospech. Záver nakoniec trochu pokazil Raphael Varane, ktorý dostal červenú kartu. Espanyol sa zmohol len za zníženie od Rosalesa.
Espanyol Barcelona – Real Madrid 2:4 (1:3)
Góly: 25. Baptistão, 82. Rosales – 4. Benzema, 15. Ramos, 45+1. Benzema, 67. Bale
Espanyol Barcelona: A. López – Javi López, López, Hermoso, Vilà (65. Rosales) – Baptistão (71. Piatti), Roca, Darder (76. Melendo), Álex López – Sergio García, Iglesias
Real Madrid: Courtois – Carvajal, Varane, Ramos (46. Nacho Fernández), Reguilón – Modrić (77. Marcelo), Casemiro, Kroos – L. Vázquez, Benzema, Vinícius Júnior (64. Bale)