Domov Nezaradené Liga majstrov: Ronaldo zariadil postup do semifinále! Hasta El Final

Liga majstrov: Ronaldo zariadil postup do semifinále! Hasta El Final

Autor: Marek Varga

Od začiatku zápasu bolo jasné, akú úlohu má Real Madrid. Los Blancos sa pokúšali vymazať dvojgólový náskok nemeckého tímu.

Dvojgólový náskok bol vymazaný za 90 sekúnd v rozmedzí 16. a 17. minúty. O vymazanie sa postaral kto iný ako Cristiano Ronaldo.

Prvý gól strelil po prihrávke Daniho Carvajala, kedy sa lopta dostala priamo k nemu cez pokutové územie. Ani jeden z obrancov Wolfsburgu nedokázal loptu odkopnúť, dostala sa až k Ronaldovi, ktorý sa v podobných situáciach nemýli.

Druhý gól prišiel po zahratí rohového kopu Tonim Kroosom, tam Ronaldo ukázal svoju silu vo vzduchu a hlavou zvýšil na 2-0.

zdroj: realmadrid.com

Hostia sa snažili strhnúť výhodu opäť na ich stranu, ale jednoducho im to počas štvrťfinálovej odvety nebolo súdené.

V druhom polčase sa rozhodlo. V 77. minúte strelil postupový gól opäť Cristiano Ronaldo, čím zavŕšil hetrik v zápase. Portugalčan trafil presne z priameho kopu.

Real Madrid sa tak stal prvým semifinalistom tohtoročnej edície Ligy majstrov. Hrdinom zápasu sa stal Cristiano Ronaldo, ktorý nastrieľal už 16 gólov v aktuálnom ročníku Ligy majstrov. Prinášame hodnotenie hráčov: