Domov Klub La Liga 1. kolo: Úvodné kolo Barcelone nevyšlo, Real na Balaidos bodoval naplno

La Liga 1. kolo: Úvodné kolo Barcelone nevyšlo, Real na Balaidos bodoval naplno

Autor: Administrátor

Sezóna La Ligy 2019/20 sa oficiálne začala prvým zápasom medzi Athletic Bilbao a FC Barcelonou v piatok o 21:00. Zvyšné zápasy sú na programe v sobotu 17.8.2019 a v nedeľu 18.8.2019.
16.8.2019 21:00 Athletic Bilbao 1-0 FC Barcelona
Španielsky majster v úvodnom kole bez prítomnosti Messiho nedokázal bodovať na San Mamés a nestarnúci Aduriz krásnym gólom z 89. minúty rozhodol o tom, že tri body zostávajú doma.

17.8.2019 17:00 Celta Vigo 1-3 Real Madrid
Realu Madrid vyšiel vstup do novej sezóny najlepšie ako mohol. Bieli si pripísali tri body po výhre 1-3 a to aj napriek tomu, že bol veľmi prísne vylúčený Luka Modric v 56. minúte. O góly sa postarali Benzema, Kroos a Vazquez, no najmä ten z kopačky nemeckého záložníka stál za to.

17.8.2019 19:00 Valencia 1-1 Real Sociedad
Domáci si prekvapivo delili body s Realom Sociedad a to vyzeralo, že si udržia náskok z 58. minúty po presnom zásahu Kevina Gameira, ktorý mohol ešte zvýšiť na 2-0 v 95. minúte, ale nepremenil pokutový kop. To sa „netopierom“ vyplatilo a Mikel Oyarzabal mal tak isto možnosť zahrať pokutový kop, ktorý premenil a stanovil definitívnu podobu konečného výsledku 1-1. Martin Odegaard odohral celý zápas v drese hostí.

17.8.2019 20:00 Mallorca 2-1 Eibar
Slovenský reprezentant Martin Valjent debutoval v sobotu v La Lige a bol pri víťazstve svojto tímu ako nováčika súťaže proti Eibaru. Valjent v minulej sezóne pomohol Mallorce k postupu do La Ligy a tým si zabezpečil zmenu hosťovania na trvalý prestup k Španielom z Chieva Verona.

17.8.2019 21:00 Leganés 0-1 Osasuna
Domáci tím bol o dosť aktívnejší počas celého zápasu, svojho súpera prevalcoval aj v strelách v pomere 13:4, ale z toho len dve strely smerovali na bránu. Hostia boli efektívnejší a z dvoch striel dokázali zaznamenať gól v 75. minúte z kopačky Chimy Ávilu, ktorý bol zároveň víťazný.
17.8.2019 21:00 Villarreal 4-4 Granada
Ani štyri góly nestačili Villarrealu na plný bodový zisk. Prestrelka ako hrom a zápasy úvodného kola ako vyšitý. Nakoniec si tímy body rozdelili a divákom poskytli skutočný zážitok.

18.8.2019 17:00 Alavés 1-0 Levante
Odchovanec Realu Madrid Joselu strelil jediný a zároveň víťazný gól zápasu Alavés s Levante, domácim tak vyšiel vstup do La Ligy.

18.8.2019 19:00 Espanyol 0-2 Sevilla
Premiéra v drese Sevilly vyšla hráčovi Realu Madrid Sergiovi Reguilonovi na jednotku. Strelil úvodný gól zápasu a na druhý asistoval Nolitovi.

18.8.2019 21:00 Real Betis 1-2 Real Valladolid
Real Valladolid dokázal vyhrať na horkej pôde Betisu. Postaral sa o to odchovanec Realu Madrid Oscar Plano gólom z 89. minúty. Hostia hrali v presilovke už od 8. minúty, ale využili to až v samom závere zápasu.

18.8.2019 22:00 Atlético Madrid 1-0 Getafe
Na prestupovom trhu aktívne Atlético zaznamenalo tri body zásluhou gólu Álvara Moratu. V zápase rozdal rozhodca Guillermo Fernandez dve červené karty jednu na strane Getafe v 38. minúte a následne v 42. minúte obdržal druhú žltú kartu Renan Lodi.