Domov Nezaradené La Liga: Real v poslednom kole bodoval naplno, titul smeruje do Barcelony

La Liga: Real v poslednom kole bodoval naplno, titul smeruje do Barcelony

Autor: Marek Varga

V poslednom ligovom kole mal Real Madrid za úlohu bodovať naplno, keď chcel pomýšľať nad titulom v La Lige. Barcelona by však musela v Granade zakopnúť.

Bieli začali zápas aktívne. Už v 7. minúte sa podarilo streliť gól Cristianovi Ronaldovi. Bolo to peknej akcii Garetha Balea, ktorý našiel v pokutovom území Karima Benzemu, ten posunul na Ronalda a Portugalčan strelou „z prvej“ otvoril skóre zápasu.

Nečakalo sa dlho a skóre sa opäť menilo. Našťastie to bol gól znova do siete Deportiva. Toni Kroos zahrával rohový kop a Cristiano Ronaldo svojim druhým gólom v zápase zvýšil hlavou náskok Realu na 0-2.

Ronaldovi sa podarilo raz trafiť najskôr ľavú tyč a neskôr aj brvno. Cristiano bol následne vystriedaný a do druhého polčasu ho nahradil James Rodriguez. Zidane sa rozhodol pravdepodobne z taktického hľadiska, aby neriskoval zranenie Portugalčana pred finále Ligy majstrov.

Zápas sa skončil výsledkom 0-2, a nakoľko katalánsky klub vyhral v Granade 0-3 stal sa celkovým víťazom La Ligy za sezónu 2016/17. Gratulujeme FC Barcelone k zisku titulu!