Domov Nezaradené La Liga: Real Madrid bodoval s Villarrealom naplno

La Liga: Real Madrid bodoval s Villarrealom naplno

Autor: Marek Varga

Real Madrid znova dokázal, že o La Ligu zabojuje. S Villarrealom si Zidanovi zverenci poradili a vyhrali 3-0. Je to už ôsme víťazstvo v rade.

Aj napriek tomu, že Real Madrid jasne dominoval od začiatku zápasu, prvý gól prišiel o čosi neskôr. Veľkú šancu mal Benzema po kombinácií s Modrićom, Francúzova strela skončila v rukách brankára Asenja.

Luka Modrić bol zapletený v ďalšej veľkej šanci, vonkajším priehlavkom posunul loptu na Vázqueza, ten však bránu netrafil.

Gól prišiel v 41. minúte, kedy loptu potiahol po ľavej strane Cristiano Ronaldo, strielaným centrom poslal loptu do pokutového územia, Asenjo loptu vyrazil, tá sa dostala k Benzemovi a Karim otvoril skóre zápasu.

zdroj: realmadrid.com

Po peknej kombinácií Benzemu s Vázquezom v 69. minúte sa bieli dostali už do dvojgólového vedenia. Lucas Vázquez vystrelil z pravého rohu 16-tky hostí, strelu nasmeroval k bližšej tyči a lopta skončila za Asenjovým chrbtom.

Gólu sa dočkal aj výborne hrajúci Modrić. Danilo odcentroval z pravej strany, našiel nabiehajúceho Modrića, ktorý zakončil „z prvej“ svojou ľavou nohou. Boj o la Ligu tak pokračuje, naplno bodovali aj ďalší dvaja ašpiranti na titul Atlético a Barcelona.