Domov Prestupy Kubo ukázal svoj úmysel vrátiť sa do Madridu

Kubo ukázal svoj úmysel vrátiť sa do Madridu

Takefusa Kubo predstavil svoju myšlienku o návrate do Realu Madrid počas nedele.

Autor: Marek
0 komentár

Reflektory na Santiago Bernabéu prekážali nejednému skvelému hráčovi, no Japonec predviedol na jeden z najlepších individuálnych výkonov za posledné roky.

Hoci on, rovnako ako zvyšok tímu, v druhom polčase trochu klesol na výkone, prvý polčas stačil na to, aby Florentinovi odovzdal jasný odkaz: Som pripravený stať sa hráčom Los Blancos.

Kubov výkon dokázal presvedčiť aj tých najväčších skeptikov. Najprv si skvele pripísal asistenciu a následne strelil gól v štýle Messiho, ktorý bol zrušený kvôli ofsajdu Oyarzabalu.

Takefusa je v Reale Sociedad veľmi šťastný. Minulý víkend urobil presne to, čo by mal urobiť každý hráč, ktorý sa túži vrátiť do Realu Madrid. 22-ročný hráč má za sebou úspešný rok, no predstavenie sa na Bernabéu pred funkcionármi a samotným Florentinom mu dáva veľa bodov navyše.

Budúcnosť Japonca stále do značnej miery závisí od klubu. Real si ponechal 50 % práv na hráča. To znamená, že ak sa ho Sociedad rozhodne predať, budú musieť najskôr informovať Los Blancos, ktorí sa budú môcť rozhodnúť získať Takeho späť za polovicu sumy, ktorú ponúka klub, ktorý má o neho záujem.

Real predal Kuba za 6,5 ​​milióna eur a jeho súčasná výkupná klauzula je 60 miliónov eur. Preto by návrat útočníka do španielskej metropoly stál 30 miliónov.

To je za hráča podobnej úrovne pomerne málo peňazí. Navyše hovoríme o hráčovi so značným marketingovým potenciálom v Japonsku. Tento faktor bol dôležitý pri podpise zmluvy s ním v roku 2019.

Proti Takefusovi však hrá jeden faktor. Hovoríme o jeho pase. V praxi to znamená, že vždy zaberie miesto pre hráča, ktorý nie je z EÚ. Na získanie španielskeho občianstva by musel v krajine stráviť nepretržite 10 rokov a odmietnuť svoje súčasné občianstvo, pretože Japonsko neprijíma dvojité občianstvo.

Po Endrickovom príchode zostane v tíme už len jedno voľné miesto pre hráča mimo EÚ. Útočník Palmeiras by však mohol od roku 2026 požiadať o španielsky pas.

Nech sa na to pozrieme z ktorejkoľvek strany, Real má momentálne na dosah ruky jeden z najväčších talentov v celej lige.

Zdá sa, že to, čo Kubo predvádza, stačí na to, aby sme očakávali niekoľkomiliónovú ponuku z Premier League alebo iného veľkoklubu. Tak či onak, najväčším pozitívom je fakt, že bez ohľadu na okolnosti, posledné slovo budú mať Los Blancos.

zdroj: relevo.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x