Domov Prestupy Galaktická cena za Enza Fernándeza

Galaktická cena za Enza Fernándeza

Real Madrid patrí medzi kluby, o ktorých sa hovorí, že majú záujem o prestup Enza Fernándeza.

Autor: Marek Varga
5 komentárov

Argentínsky stredopoliar Benficy má v zmluve klauzulu o uvoľnení vo výške 120 miliónov eur.

Enzo Fernández je jedným z najväčších víťazov majstrovstiev sveta v Katare. Dvadsaťjedenročný stredopoliar, ktorý na turnaji nastúpil z lavičky v zápase so Saudskou Arábiou, využil minúty, ktoré mu dal tréner na to, aby sa konečne stal plnohodnotným hráčom reprezentácie Argentíny.

Na konci bol ocenený ako najlepší mladý hráč celých majstrovstiev sveta, čo len zvýšilo jeho trhovú hodnotu.

Enzo prišiel do Benficy za 18 miliónov eur pred začiatkom aktuálnej sezóny – takto klub získal 75 % práv na stredopoliara, s ktorým podpísal zmluvu do roku 2027.

Zdá sa, že táto suma je v porovnaní s tým, ako sa aktuálne formuje hodnota mladého Argentínčana, bezprecedentnou propagáciou.

Portugalci ani neuvažujú o zimnej rozlúčke so svojou perlou, takže ak by mal o stredopoliara záujem nejaký klub, musel by zaplatiť jeho výkupnú klauzulu 120 miliónov eur.

Zdá sa, že momentálne prestup Enza zvažuje najviac Liverpool. Už pred začiatkom majstrovstiev sveta sa hovorilo o tom, že stredopoliar sa v najbližšom zimnom prestupovom období presunie na Anfield.

Jeho výkony v Katare však trochu komplikujú operáciu. Podľa AS v tomto momente okrem The Reds začal situáciu stredopoliara čoraz pozornejšie sledovať aj Real Madrid.

Portugalské médiá zdôrazňujú, že Benfica nemá v úmysle začať žiadne rokovania, takže jedinou možnosťou pre prípadného záujemcu je využiť klauzulu o uvoľnení v hráčovej zmluve.

Úplne inak má situácia vyzerať po skončení aktuálnej sezóny, kedy bude klub z Lisabonu oveľa ochotnejší uzavrieť túto pravdepodobne rekordnú operáciu.

zdroj: as.com

Subscribe
Notify of
5 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

5
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x