Domov Novinky Finále CdR: FC Barcelona 76-77 Real Madrid Baloncesto (video)

Finále CdR: FC Barcelona 76-77 Real Madrid Baloncesto (video)

78. turnaj pohára Copa del Rey sa skončil úspechom Realu Madrid. Ten vo finále porazil svojho najväčšieho rivala z hlavného mesta Katalánska v strhujúcom závere o jediný bod – 76:77.

Prvá štvrtina bola v znamení nervov a napätia a ani jeden z tímov nebol schopný nastaviť tempo zápasu. Hneď od začiatku sa v oboch tímoch prezentovali hráči, ktorí sa na koniec ukázali byť kľúčovými (Rudy, Mirotic – Tomic, Lorbek). Do druhej časti išla s tesným vedením Barcelona (17-16) a druhá štvrtina sa veľmi podobala na tú predchádzajúcu. Ani jeden tím nevedel nájsť recept na obranu svojho súpera. Real si na chvíľu dokázal uchmatnúť vedenie, no do konca polčasu opäť viedla Barcelona (42-38).

Na začiatku tretej štvrtiny z našich hráčov konečne odpadla nervozita a začali hrať svoju hru, ktorej dominovala tesná obrana a dobrá práca pri doskokoch. Štvorbodové vedenie Realu však Katalánci opäť dokázali znížiť a do poslednej štvrtiny sa išlo za stavu 59-60. Posledná desaťminútovka mala rozhodnúť o novom šampiónovi, pričom to bola bitka medzi najlepšími obranami v Európe. V polovici tejto časti svietilo na tabuli skóre 64-64 a všetko bolo otvorené. Od tohoto bodu prišla chvíľa vynikajúceho Mirotica a Real si do 38. minúty vybudoval 7-bodový náskok. Barcelona sa však nemienila vzdať bez boja a vďaka skvelej obrane sa im podarilo skóre otočiť na 76-75. Basketbal však ponúka niečo odlišné, ako ostatné športy, a to vzrušujúce závery. Sergio Rodríguez prebehol palubovkou ako vietor, nahral Sergiovi Llullovi a ten poslednou strelou zápasu (0.1 sekúnd do konca) rozhodol o víťazstve Realu v pomere 76-77. Tím Pabla Lasa získal piaty titul v priebehu troch sezón a prepisuje históriu. MVP zápasu sa stal Mirotic.

Fotogalériu si môžete pozrieť na našom Facebooku a videá zo zápasu nižšie.

Strelci:

FC BARCELONA 76 (17+25+17+17): Huertas (15), Navarro (5), Papanikolaou (2), Lorbek (8), Tomic (14); Dorsey (7), Sada (-), Abrines (7), Todorovic (-), Oleson(11), Nachbar (7), Pullen (-).

REAL MADRID 77 (16+22+22+17): Llull (9), Rudy (19), Darden (2), Mirotic (17), Bourousis (2); S. Rodríguez (8), Draper (5), Carroll (2), Díez (-), Reyes (9), Slaughter (4), Mejri (-).