Domov Klub Éder Militao čaká: Len štyri zápasy a 300 minút

Éder Militao čaká: Len štyri zápasy a 300 minút

Autor: Administrátor

Éder Militao vedel, že do Realu Madrid prídemako náhradník do defenzívy. Avšak poplatok 50 miliónov eur naznačoval to, že dostane viac príležitostí.

Brazílčan dokáže hrať bud stredného obrancu, alebo ľavého obrancu. „Keď mi Zidane dá príležitosť, odvediem dobrú prácu,“ povedal pri svojom predstavení Éder Militao.

Brazílsky obranca sa predstavil od svojho príchodu len v štyroch zápasoch. Jeho debut prišiel v zápase s Levante, keď prišiel do druhého polčasu z lavičky a Real Madrid vyhral 3-2.

O štyri dni neskôr hral v základnej zostave proti PSG, ktorý biely balet prehral 3-0. K tímu sa pridal o týždeň neskôr pri výhre 2-0 nad Osasunou na Bernabéu. Posledný zápas odohral Militao v bielom drese s Mallorcou a ten zápas prehral Real Madrid 1-0.

Sergio Ramos a Raphael Varane sú preferovanými strednými obrancami. Éder Militao prevzal úlohu tretieho stredného obrancu, ale odohral len 300 minút. Ak to porovnáme s Nachom, ktorý ako tretí obranca v rovnakej fáze sezóny odohral v ročníku 2017/18 901 minút. Nacho odohral túto sezónu 779 minút.

Militao debutoval v drese Brazílie v septembri 2018 a od tej doby je pravidelným členom Titeho výberu, ale nehrá pravidelne aniza svoju krajinu.

zdroj: marca.com