Domov La Fábrica Cristian David dozrieva pod dohľadom Arbelou

Cristian David dozrieva pod dohľadom Arbelou

Talentovaný Cristian David minulý týždeň debutoval v UEFA Youth League. 18-ročný stopér podniká ďalšie kroky v kariére pod vedením Álvara Arbeloia.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Kolumbijský futbal stále žije v Reale Madrid, alebo aspoň v akadémii. Za všetko môže Cristian David Perea, ktorý sa narodil v Katalánsku, no jeho rodičia sú Kolumbijčania.

Ide o talentovaného obrancu, ktorý po šiestich rokoch strávených vo Valdebebas začína robiť čoraz vážnejšie kroky k seniorskej kariére.

Minulý utorok debutoval za Juvenil A v UEFA Youth League. Álvaro Arbeloa sa pri triumfe 4:0 v Neapole rozhodol dať šancu 18-ročnému obrancovi, aj keď je zvyčajne hráčom Juvenilu B.

Futbalista, ktorý bol pravidelne kapitánom svojich tímov, momentálne bojuje o post stredného obrancu v Juvenile A (aj keď nie je nijak zvlášť vysoký, silný ani technicky zdatný).

Dvojica Manu Serrano – Jacobo už mala po minulej sezóne vybudovanú pozíciu, a tak Arbeloa pred pár dňami postavil Davida na pozíciu defenzívneho stredopoliara, aby nahradil piliera tímu Chema.

„Je to veľmi inteligentný futbalista,“ hovoria vo Valdebebas. „Má jedinečnú víziu hry pre obrancu a môže byť ľahko presunutý na iné pozície.“

Dobrým príkladom pravdivosti týchto slov je prihrávka, ktorú dostal od Cristiana Gonzalo García pred štvrtým gólom v Neapole.

Cristian David oklamal hráča hostí a prízemnou prihrávkou na osamoteného útočníka Los Blancos líniu Azzurri. Progres 18-ročného mladíka vyústil do povolania do mládežníckeho tímu La Rojita, no Kolumbia si na neho dáva pozor aj kvôli dvojitému občianstvu. David začína žiariť v doraste La Fábrica.

zdroj: as.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x