Domov Prestupy Brahim Diaz krôčik od Milána

Brahim Diaz krôčik od Milána

Autor: Marek
24 komentárov

Španielsky futbalista sa má vrátiť do Talianska, tentoraz však bude na hosťovaní dve sezóny. V zmluve nebude ustanovenie o vykúpení Brahima.

AC Miláno a Real Madrid sa už dohodli na posledných detailoch o návrate Brahima Díaza na San Siro.

Španielski novinári predpovedajú, že kompletnú dohodu možno dosiahnuť v priebehu najbližších hodín.

Sám futbalista si uvedomuje, že by bolo pre neho ťažké hrať pravidelne za Los Blancos, a preto už od minulého štvrtka rokuje s klubom, kde hrával poslednú sezónu.

Los Blancos tiež žiadajú, aby sa hráč čo najčastejšie objavoval na ihrisku. Dvadsaťjedenročný mladík nebude predaný do Milána, pôjde však na hosťovanie, ktoré bude tentoraz dlhšie a bude trvať dve sezóny.

Brahim a Real vylúčili možnosť o klauzule umožňujúcej jeho odkúpenie, takže skôr alebo neskôr sa hráč vráti do Madridu, informovali MARCA, AS a Goal.

Taliani trvali na tom, že takáto klauzula by mala byť zahrnutá do zmluvy, ale Los Blancos a futbalista zostali neoblomní.

Brahim bude teda môcť ďalšiu sezónu stráviť na hosťovaní v hlavnom meste Lombardie, kde v minulej sezóne dosiahol pôsobivé čísla: 39 zápasov, v ktorých strelil sedem gólov a zaznamenal štyri asistencie. Jeho želaním je naďalej hrať dôležitú úlohu, ktorá je dosiahnuteľnejšia v Taliansku ako v Španielsku.

Brahim sa pripojil k Madridu z Manchestru City v zimnom prestupovom období 2018/19.

V prvom polroku nastúpil na 11 zápasov, ale jeho počet klesol v sezóne 2019/20, keď nastúpil na 10 zápasov.

Z tohto dôvodu sa rozhodol hľadať nové pôsobisko a našiel ho v Miláne, kde v minulej sezóne patril k hráčom, ktorí prispeli k dobrým výsledkom tímu. Taliansky klub ho chcel udržať v tíme a zdá sa, že táto misia bude úspešná.

zdroj: marca.com, as.com, goal.com

Subscribe
Notify of
24 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

24
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x